Festyn z okazji Dnia Dziecka
Dodany przez admin dnia 02.06.2010
31 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole FESTYN PROZDROWOTNY z okazji DNIA DZIECKA pod hasłem "Każde dziecko ma prawo do radości". Już rano zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, gdzie p. Mirosław Talewski powitał uczniów i przybyłych gości: p. J. Gliszczyńskiego, p. A. Kuchenbeckera oraz p. Jarosława Szwila. Następnie odśpiewaliśmy hymn i głos zabrała nasza pani dyrektor. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród za sukcesy w konkursach np. plastycznym czy ortograficznym, jak również piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego czy reprezentacji uczennic z klasy VI f i VIg.
Pełna Treść
31 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole FESTYN PROZDROWOTNY z okazji DNIA DZIECKA pod hasłem "Każde dziecko ma prawo do radości".
Już rano zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, gdzie p. Mirosław Talewski powitał uczniów i przybyłych gości: p. J. Gliszczyńskiego, p. A. Kuchenbeckera oraz p. Jarosława Szwila. Następnie odśpiewaliśmy hymn i głos zabrała nasza pani dyrektor. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród za sukcesy w konkursach np. plastycznym czy ortograficznym, jak również piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego czy reprezentacji uczennic z klasy VI f i VIg.
Około godziny 8.45 ruszyliśmy kolorowym korowodem - ul. Dworcową, Dr Zielińskiego na targowisko. Korowód prowadziła klasa VI a pod opieką p. A. Borysiuka. Na targowisku czekały na nas kolejne niespodzianki m. in. biegi o apaszkę Pani Dyrektor, krawat Pana Burmistrza a nawet hełm strażaków i niespodziankę komendanta Straży Miejskiej! Pomimo deszczowej pogody humory nam dopisywały, atrakcji i zabaw nam nie brakowało. Klasy I-III udały się do Ośrodka Kultury na seans filmowy "Planeta 51", a klasy II mogły zobaczyć prezentację żeglarską na holu II piętra przeprowadzoną przez p. H. Frycę i p. K. Koseckiego .Wychowawcy klas I i II w salach lekcyjnych czytali dzieciom baśnie w ramach akcji "Cała szkoła czyta dzieciom". Natomiast dla wszystkich uczniów na I piętrze przygotowane były stanowiska gastronomiczne, wystawa plastyczna i odbywała się loteria. Klasy IV , V i VI mogły uczestniczyć w zawodach sportowych na sali gimnastycznej, pokazie udzielania pierwszej pomocy, turnieju w warcaby i piłkarzyki a nawet ognisku harcerskim . Dla wszystkich uczniów w tym dniu wychowawcy mieli słodką niespodziankę a całość kończyła się wspólną dyskoteką dla klas III - VI. Wszystkim podobały się utwory muzyczne, uczniowie bawili się znakomicie. Podczas dyskoteki zatańczyła dla nas klasa IV, która wcześniej przygotowała specjalny układ taneczny. Pomimo deszczowej pogody obchody Dnia Dziecka w naszej szkole udały się i dostarczyły wiele radości i uśmiechu.
Opiekun Grupy Wiekowej