Życie to chwile ulotne jak motyle
Dodany przez admin dnia 28.06.2010
Czas pożegnań ... Niby przeżywamy to co rok, ale jakoś trudno się przyzwyczaić. A przeżycia są ogromne. Tyle emocji ...Przeżywają nauczyciele, przeżywają uczniowie, każdy pewnie trochę inaczej, ale jednak ... Jak to będzie? Czy wszystko się uda? Tyle przygotowań?
Jedni się martwią, inni mówią krótko "Jakoś to będzie". Zajmujemy swoje miejsca. Występujący w podwójnej roli, prowadzącego akademię oraz żegnającego klasę szóstą wychowawcy Pan Mirosław Talewski rozpoczyna uroczystość.
Pełna Treść

"Życie to chwile ulotne jak motyle"


Czas pożegnań ... Niby przeżywamy to co rok, ale jakoś trudno się przyzwyczaić. A przeżycia są ogromne. Tyle emocji ...Przeżywają nauczyciele, przeżywają uczniowie, każdy pewnie trochę inaczej, ale jednak ... Jak to będzie? Czy wszystko się uda? Tyle przygotowań?
Jedni się martwią, inni mówią krótko "Jakoś to będzie". Zajmujemy swoje miejsca. Występujący w podwójnej roli, prowadzącego akademię oraz żegnającego klasę szóstą wychowawcy Pan Mirosław Talewski rozpoczyna uroczystość. Sztandar, hymn państwowy, hymn szkoły. Następnie wystąpienie Pani Dyrektor Bożeny Spicy. Kilka zdań statystyki i ciepłe słowa pod adresem uczniów klas szóstych. Miłe wspomnienia, piękne chwile spędzone w szkole, wreszcie życzenia na następne lata.
Czas na wyróżnienia dla najlepszych. A wśród tegorocznych szóstoklasistów takich jest wielu. I osiągnęli znaczące sukcesy, nie tylko na etapie szkolnym, czy gminnym. Wielokrotnie dochodzili do finałów powiatowych, wojewódzkich a nawet ogólnopolskich zajmując bardzo wysokie miejsca. I to w każdej dziedzinie. Mamy bardzo uzdolnionych polonistów, historyków, matematyków, sportowców, znawców języków obcych i ... wiele jeszcze można by wymieniać. Nagrody, dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców. Atmosfera coraz bardziej podniosła ...
I kolejne wzruszenie ... Rozdanie ostatnich świadectw w szkole podstawowej. Niby opanowane, ale drżące ręce wychowawców, poważne miny uczniów. A wraz ze świadectwem - drobne upominki od uczniów klas piątych. Uroczyste ślubowanie kończy tę część akademii.
Głos zabiera Pan Burmistrz Jan Gliszczyński, który corocznie zaszczyca naszą szkołę swoja obecnością na akademii. Pozdrawia uczniów, nauczycieli i wychowawców, zwraca uwagę na wysoki poziom organizacji takich uroczystości.
Kolejna uroczysta chwila. Pani Dyrektor składa życzenia obecnemu na uroczystości Księdzu Prałatowi Henrykowi Kotlendze z okazji 50 - lecia święceń kapłańskich. Ksiądz Prałat dziękując, skierował też kilka słów do uczniów, zwracając uwagę na to co w życiu najważniejsze w poszczególnych etapach życia i wychowania.
Wreszcie ogłoszenie wyników najważniejszego dla naszej szkoły konkursu na "Najlepszego Absolwenta Szkoły". Do tego prestiżowego tytułu kandydowały : Emilia Błocińska, Magda Jażdżewska, Michalina Szydełko, Aleksandra Pestka, Laura Breszka i Natalia Leper. Ostatecznie tegoroczną laureatką została uczennica klasy VIb – Aleksandra Pestka.
Czas na program artystyczny, przygotowany przez p. Ewę Pruszak, p. Andrzeja Borysiuka i p. Mariana Szmaglińskiego. Duża dawka humoru, skoczne piosenki, wspólne występy uczniów, wychowawców klas szóstych oraz p. Marii Narloch pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o poważnym bądź co bądź charakterze uroczystości. Salwy śmiechu co chwila wybuchały na widowni, zarówno wśród uczniów, jak też nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
Nie można zapomnieć o pięknej dekoracji, którą widać na zdjęciach, a przedstawiała ona cztery pory roku z różnych zakątków naszego miasta i okolicy. To wszystko przygotowała p. Barbara Jażdżewska.
Na koniec wspólne zdjęcia klasowe i ... jeszcze chociaż parę chwil w klasie. Ostatnie podziękowania, miłe słowa, wzruszenie, czasem łzy ... Pamiętajcie o nas, my też nie zapomnimy!