Apel na przywitanie wiosny
Dodany przez admin dnia 22.03.2011
Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy bardzo wesoło i radośnie. Już od drugiej godziny lekcyjnej mogliśmy oglądać apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Członkowie SU przedstawili "Katalog Gatunków Edukowanych" (czyli uczniów) z lekkim przymrużeniem oka i bardzo żartobliwie. Profesor - Ignacy Kogutek zapoznał nas z następującymi gatunkami: Czerskus Lokalis, "typowy" uczeń: grzeczny, uczynny, opanowany;...
Pełna Treść
Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy bardzo wesoło i radośnie. Już od drugiej godziny lekcyjnej mogliśmy oglądać apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Członkowie SU przedstawili "Katalog Gatunków Edukowanych" (czyli uczniów) z lekkim przymrużeniem oka i bardzo żartobliwie. Profesor - Ignacy Kogutek zapoznał nas z następującymi gatunkami: Czerskus Lokalis, "typowy" uczeń: grzeczny, uczynny, opanowany; Zdolniacha Unikata - uczennica świetnie przygotowana do lekcji; Obwisus Hiphopus - uczeń modny, który uwielbia bluzy z kapturem; Matalus Nierdzewus - uczeń świetnie uczesany i zadbany; Pesimizma Fascinata - uczennica uśmiechnięta i zadowolona z życia; Taboretus Bujalis - uczeń, którego ulubionym zajęciem podczas lekcji jest bujanie się na krześle; Unikata Okulista - uczennica, która unika wzroku nauczyciela, żeby tylko na nią nie spojrzał i nie zapytał; Gumata Szczękali - uczennica, dzięki której zakłady gum do żucia zarabiają miliony; Tkanina Różana - dobra koleżanka Dody, bo uwielbia wszystkie różowe ubrania.
Uczniowie byli znakomicie ucharakteryzowani i zagrali swoje role wiarygodnie. Podczas apelu śmieliśmy się także ze szkolnych "Wiadomości" i "Hamleta". Bohater sztuki Szekspira zadawał sobie przed drzwiami do klasy słynne pytanie: "Wejść albo nie wejść?".
Dziękujemy p. Marii Narloch i p. Marianowi Szmaglińskiemu za przygotowanie apelu. To dzięki Wam i młodym aktorom pierwszy dzień wiosny uważamy za udany!
Maria Narloch