Szkolne zmagania już czas zacząć
Dodany przez admin dnia 02.09.2011

Szkolne zmagania już czas zacząć

Jeszcze w wielu z nas morza szum, ptasi śpiew, wspomnienia swobody i wakacyjnego wolnego czasu, ale już czas zabrać się do pracy i nauki...
Z łezką w oku za błogim czasem letniego wypoczynku, ale też z nowymi siłami, planami i postanowieniami uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czersku rozpoczęli nowy rok szkolny. Było tradycyjnie- najpierw uczestniczyliśmy we mszy św. ,a następnie odbyła się krótka uroczystość w szkole. "Mazurek Dąbrowskiego" i Hymn szkoły wprowadził wszystkich zgromadzonych w nastrój powagi i zadumy .
Pełna Treść
Kart w kalendarzu było niemało.
Codzienne jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie? Ot, przeleciało...
wakacje minęły jak z bicza trzasł....

Szkolne zmagania już czas zacząć

Jeszcze w wielu z nas morza szum, ptasi śpiew, wspomnienia swobody i wakacyjnego wolnego czasu, ale już czas zabrać się do pracy i nauki...
Z łezką w oku za błogim czasem letniego wypoczynku, ale też z nowymi siłami, planami i postanowieniami uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czersku rozpoczęli nowy rok szkolny. Było tradycyjnie- najpierw uczestniczyliśmy we mszy św. ,a następnie odbyła się krótka uroczystość w szkole. "Mazurek Dąbrowskiego" i Hymn szkoły wprowadził wszystkich zgromadzonych w nastrój powagi i zadumy . Zebraną na boisku społeczność szkolną powitała pani dyrektor Bożena Spica. Szczególne powitanie pani Dyrektor skierowała do sześciolatków uczniów klasy I, życząc im wytrwałości i odwagi w przezwyciężaniu pierwszych trudności szkolnych. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor dziękowała wszystkim którym rozwój oświaty na naszym terenie nie jest obcy. Uczniom życzyła sukcesów, nauczycielom dalszego rozwoju zawodowego i szacunku ze strony podopiecznych, a rodziców zaprosiła do podjęcia trudu odpowiedzialności za naszą szkolę i za nasze dzieci.
- Cieszę się, że widzę tu was wszystkich uśmiechniętych i wypoczętych - mówiła do zebranych. - Życzę wam jak najlepszych wyników w nauce, bo wasze sukcesy są naszymi sukcesami. Natomiast pierwszakom życzę życzliwych starszych kolegów, którzy otoczą Was opieką i pokażą, że szkoła może być wspaniała!
Następnie odbyły się już nieco mniej oficjalne spotkania w klasach. Powitanie z wychowawcą, kolegami i koleżankami z klasy, zapoznanie z planem lekcji na dzień następny i... jeszcze parę godzin swobody! A od jutra zaczynamy!
- Wolałabym, aby jeszcze trwały wakacje, ale wszystko, co dobre szybko się kończy - mówi Paulina, uczennica VI klasy. - Miło jednak zobaczyć koleżanki.
- Do szkoły idę w bardzo optymistycznym nastroju - twierdzi Przemek - Rozpoczynam naukę w piątej klasie. Muszę ostro zabrać się do nauki, bo chciałbym na koniec dostać świadectwo z czerwonym paskiem. Zamierzam pilnie się uczyć.
Czas powiedzieć: Żegnajcie wakacje! Następne już za 301 dni
Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak