Ślubowanie uczniów klas I
Dodany przez admin dnia 12.11.2011
Zgodnie z tradycją szkoły Podstawowej Nr1 im. Janusza Korczaka w Czersku dnia 12 listopada ( sobota) 2011 r. odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów klasy I. Gdy zegar wybił godzinę 9.00 i wszystkie krzesła zostały zajęte, mistrz ceremonii, pani Sylwia Sikora, rozpoczęła uroczystość. Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych bohaterowie dzisiejszej uroczystości - dzieci klas pierwszych. Został wprowadzony Sztandar Szkoły. Ku zaskoczeniu wszystkich, w godnej postawie na baczność, dzieci odśpiewały cały Hymn Szkoły. I już nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Pełna Treść

Ślubuję - dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły..."

Zgodnie z tradycją szkoły Podstawowej Nr1 im. Janusza Korczaka w Czersku dnia 12 listopada ( sobota) 2011 r. odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów klasy I. Gdy zegar wybił godzinę 9.00 i wszystkie krzesła zostały zajęte, mistrz ceremonii, pani Sylwia Sikora, rozpoczęła uroczystość. Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych bohaterowie dzisiejszej uroczystości - dzieci klas pierwszych. Został wprowadzony Sztandar Szkoły. Ku zaskoczeniu wszystkich, w godnej postawie na baczność, dzieci odśpiewały cały Hymn Szkoły. I już nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, głos zabrała pani dyrektor Bożena Spica. Pani Dyrektor szczególne słowa powitania skierowała w stronę bohaterów tejże uroczystości - odświętnie ubranych i bladych z przejęcia - uczniów klasy pierwszej oraz zaproszonych Rodziców. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie, w życiu tych młodych adeptów wiedzy. Składając przyrzeczenie, wkroczą oni bowiem w uczniowskie życie pełne praw, ale przede wszystkim, pełne obowiązków. Pani Bożena Spica życzyła nowicjuszom społeczności uczniowskiej niepohamowanej chęci do ciągłego zgłębiania arkanów wiedzy, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów oraz wielu sukcesów związanych z wypełnianiem nowej roli - ucznia Szkoły Podstawowej nr1 . Następnie pani Sylwia Sikora w imieniu uczniów zwróciła się do pani dyrektor i pani wicedyrektor Ewy Polakiewicz o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania panie dyrektorki dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Z rąk wychowawczyń dzieci otrzymały dyplomy. Pięknie zaśpiewały piosenkę i kiedy stały się już pełnoprawnymi obywatelami społeczności uczniowskiej SP 1 przy werblach bębna wszyscy uczestnicy dzisiejszego święta zostali zaproszeni na spacer po szkole z Królem Maciusiem I . Tak więc śmiało można powiedzieć:

Dwunastego listopada roku bieżącego
W naszej szkole stało się coś niesłychanego
Przybył do nas Król Maciuś i cała jego świta
By nowe dzieci w szkole powitać
Odbyło się uroczyste pasowanie
I nowe dzieci złożyły ślubowanie
Obiecały wysławiać naszą Szkołę
Nawet kiedy urosną i będą studiować.
Miano ucznia dzieciom nadano
I prezentem wyjątkowym obdarowano
Król na Wyspie bezludnej wszystkich pożegnał i życzył powodzenia
A dzieci radośnie krzyknęły "Do widzenia!".


Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak