Szkolny Dzień Zdrowia
Dodany przez admin dnia 20.04.2012
Już tradycyjnie, od wielu lat, kilka dni kwietnia poświęconych jest kształtowaniu wśród uczniów naszej szkoły postaw prozdrowotnych, proekologicznych i prospołecznych. Czwartkowe działania ukierunkowane były na promocję zdrowia i poszerzenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczniom z klas V w tych dniach towarzyszyło hasło : "NIE BÓJMY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY", które pojawiło się na plakatach rozwieszonych w sali gimnastycznej. Tak więc od czwartku (19 kwietnia) nasze zdrowie znacznie poprawiło się.
Pełna Treść

JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY . ONI JUŻ WIEDZ¡ !!! CZYLI SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA POD HASŁEM: "NIE BÓJMY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY"

Już tradycyjnie, od wielu lat, kilka dni kwietnia poświęconych jest kształtowaniu wśród uczniów naszej szkoły postaw prozdrowotnych, proekologicznych i prospołecznych. Czwartkowe działania ukierunkowane były na promocję zdrowia i poszerzenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczniom z klas V w tych dniach towarzyszyło hasło : "NIE BÓJMY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY", które pojawiło się na plakatach rozwieszonych w sali gimnastycznej. Tak więc od czwartku (19 kwietnia) nasze zdrowie znacznie poprawiło się. Już wiemy, co jeść, ile jeść i jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, np. przy złamaniach, krwotokach, atakach serca. Złamanie otwarte, omdlenie i zatrzymanie akcji serca to tylko niektóre wyzwania, z jakimi musieli poradzić sobie uczniowie klas V podczas obchodów Dnia Zdrowia. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami solidnie przygotowywali się do tego święta. Tworzyli plakaty i uczyli się piosenki, dzięki której dużo łatwiej jest dzieciom wykręcić nr 112.W dalszej części uczniowie klas V wraz z wychowawcami brali udział we wspólnych zabawach i pląsach. Największą atrakcją z dużą dawką śmiechu była zabawa " Wyścigi konne" . Dopełnieniem dobrej zabawy był równie smaczny i zdrowy poczęstunek. Za organizację obchodów szkolnego Dnia Zdrowia odpowiedzialne były pani Agnieszka Wiencelewska oraz pani Danuta Szlachcikowska. Sprawne poprowadzenie imprezy zapewnili pani Ewa Pruszak i pan Marian Szmagliński.
Tekst: Ewa Pruszak
Zdjęcia: Agnieszka Wiencelewska