Dzień Ziemi w klasach pierwszych
Dodany przez admin dnia 23.04.2012
W piątek 20.04.2012r. najmłodsi uczniowie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Dzieci spotkały się na sali gimnastycznej i uczestniczyły w zabawie, podczas której zastanawiały się jak ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią, jak chronić Ziemię - nasz wspólny dom. Każda klasa wcześniej przygotowała emblematy - znaki rozpoznawcze, wśród których znalazły się biedronki, ptaszki oraz wiosenne kwiaty. Podczas spotkania uczniowie śpiewali Ziemi piosenki, wybierali hasła (reguły) dobrego, ekologicznego postępowania, tworzyli plakaty z wykorzystaniem haseł oraz projektowali i wykonywali "Pożeracza śmieci" z kartonowych pudeł.
Pełna Treść

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH PIERWSZYCH

W piątek 20.04.2012r. najmłodsi uczniowie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Dzieci spotkały się na sali gimnastycznej i uczestniczyły w zabawie, podczas której zastanawiały się jak ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią, jak chronić Ziemię - nasz wspólny dom. Każda klasa wcześniej przygotowała emblematy - znaki rozpoznawcze, wśród których znalazły się biedronki, ptaszki oraz wiosenne kwiaty. Podczas spotkania uczniowie śpiewali Ziemi piosenki, wybierali hasła (reguły) dobrego, ekologicznego postępowania, tworzyli plakaty z wykorzystaniem haseł oraz projektowali i wykonywali "Pożeracza śmieci" z kartonowych pudeł. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły Ślubowanie, w którym przyrzekały szanować przyrodę i być przyjaciółmi Ziemi. W czasie zabawy czekała na uczniów niespodzianka w postaci porcji surowych owoców, soków i mleka. Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w realizacji programów: "Owoce w szkole", "5 porcji warzyw, owoców lub soku" oraz "Szklanka mleka". Zdrowy poczęstunek przygotowany przez dyrekcję szkoły ucieszył najmłodszych i dodał energii do pracy artystycznej.
Organizatorzy spotkania - Mirosława Knitter i Maria Łangowska dziękują za tę niespodziankę oraz składają podziękowania wychowawczyniom klas pierwszych i dzieciom za udaną zabawę.