Dzień Ziemi klasach trzecich
Dodany przez admin dnia 23.04.2012
Pod takim hasłem uczniowie klas trzecich realizowali w tym roku szkolnym zadania z okazji Dnia Ziemi. Choć człowiek coraz więcej wie o świecie, jego działalność wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dymy z kominów zanieczyszczają powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny oraz zwierzęta.
Pełna Treść

Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko.

Pod takim hasłem uczniowie klas trzecich realizowali w tym roku szkolnym zadania z okazji Dnia Ziemi. Choć człowiek coraz więcej wie o świecie, jego działalność wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dymy z kominów zanieczyszczają powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny oraz zwierzęta. Każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko, w którym żyje. Im wcześniej jesteśmy tego świadomi, tym lepiej możemy przeciwdziałać zagrożeniom, dlatego poprzez zabawę najłatwiej zapamiętujemy prawidłowe nawyki "młodych ekologów". Trzecioklasiści wykazali się wiedzą ekologiczno – społeczną, wykonali wspaniałe plakaty czystego środowiska i z wielkim zaangażowaniem sprostali wszystkim konkurencjom sportowym.
Organizatorki dziękują wszystkim wychowawczyniom i uczniom za wspaniałą zabawę oraz naszemu dostawcy owoców i warzyw, dzięki któremu dzieci otrzymały zdrowe i smaczne nagrody.
Organizacja i prowadzenie:
J. Kulesza
E. Rutkowska