Ogólnopolski sukces literacki
Dodany przez admin dnia 08.11.2005
Szkoła Podstawowa nr 5 z klasami integracyjnymi w Kołobrzegu ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Literacki "Jan Paweł II – przyjaciel dzieci". Zadaniem uczestników było zredagowanie listu do Ojca Świętego. Do udziału w konkursie zgłosiły się (...)
Pełna Treść

KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI SUKCES LITERACKI

Szkoła Podstawowa nr 5 z klasami integracyjnymi w Kołobrzegu ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Literacki "Jan Paweł II – przyjaciel dzieci". Zadaniem uczestników było zredagowanie listu do Ojca Świętego. Do udziału w konkursie zgłosiły się uczennice:
VI a
Karolina Ossowska
VI c
Kamila Spica
Kaja Repińska
Aleksandra Sikora
Marietta Dąbkowska

31 października br. ogłoszono wyniki. Decyzją jury wśród tekstów nagrodzonych znalazła się praca uczennicy naszej szkoły. Wyróżnienie zdobyła Kaja Repińska. Tekst pracy został napisany pod opieką p. Marii Gerowskiej. To kolejny w tym roku ogólnopolski sukces literacki "jedynki".Gratulujemy Kai!
Pani Marii Gerowskiej dziękujemy za systematyczne szlifowanie talentów.


Wyróżnioną pracę można przeczytać na stronie poniżej.

Kaja Repińska
wyróżnienie
klasa: VI c
opiekun: Maria Gerowska

LIST DO OJCA ŚWIĘTEGO

Czersk, 10 września 2005 r.

Kochany Ojcze Święty, musiałam napisać do Ciebie, chociaż nie wiem nawet, jak wyślę ten list. Może poproszę mojego Anioła Stróża..., znajdzie Cię w niebie z pewnością.
Piszę do Ciebie, Kochany Ojcze, ponieważ bardzo się boję. Boję się , że nie będę wiedziała jak żyć. Gdy byłeś na ziemi ,wśród nas, wszystko wydawało się proste. A teraz?
Ciebie nie ma i czuję się, jakbym straciła najlepszego przyjaciela. To wszystko jest dla mnie zbyt trudne. Jestem przecież jeszcze dzieckiem i nie wszystko rozumiem. Wytłumacz mi, proszę, dlaczego odszedłeś? Wiem, powiesz, że Bóg tak chciał, że dopiero teraz naprawdę żyjesz. Niby to wszystko wiem, ale i tak tego nie pojmuję. Może nie słuchałam Ciebie dokładnie. No cóż, tak to jest z dziećmi. Nie zawsze potrafią docenić to, co mają.
Przepraszam Cię, Kochany Ojcze. Nie powinnam narzekać, lecz tak jak Ty, kiedyś, cieszyć się tym, co mam. A mam przecież bardzo wiele. Swoje młode lata, dobre zdrowie, kochająca rodzinę i życzliwych ludzi wokół siebie. Tylko Ciebie tak bardzo mi brakuje! Jednak wiem, co zrobię! Będę z Tobą rozmawiać za pomocą mojej poezji. Zawsze, gdy zatęsknię za Tobą, napiszę do ciebie wiersz.
Dziś , Kochany Ojcze, przyjmij ten pierwszy utwór jako dowód mojej pamięci o Tobie.

Do Ojca
Jesteś daleko, a jednak blisko.
Jesteś w mym sercu i w moich snach.
Kiedy mi smutno, myślę o Tobie
I wtedy wiem, że będzie dobrze.
Mam prośbę jedną, taką malutką.
Poproś dziś Boga w moim imieniu,
By dał mi siły ...
BYĆ DOBRYM DZIECKIEM!

Kaja