Festyn integracyjny
Dodany przez admin dnia 08.10.2012
W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festyn integracyjny dla rodziców, uczniów i nauczycieli klas I. Tematem przewodnim spotkania było hasło "Bawmy się razem". I właśnie w takiej atmosferze wspólnej zabawy wszyscy uczestnicy wesoło i aktywnie spędzili sobotnie przedpołudnie. Pierwsza część imprezy to popisy recytatorskie, wokalne oraz taneczne uczniów klas II i III naszej szkoły. Podczas festynu nie mogło zabraknąć sportu. Rodzice mieli okazję zaprezentowania swoich zdolności w czasie zmagań sportowych na sali gimnastycznej. Główną częścią programu były wspólne zabawy w izbach lekcyjnych, które na ten czas zostały przekształcone w sale tematyczne takie jak: pracownia malarska, studio przyrodnicze, gabinet muzyczny, mistrzowie równowagi, sprawne oko, gabinety multimedialne.
Pełna Treść

Festyn integracyjny "Bawmy się razem"

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festyn integracyjny dla rodziców, uczniów i nauczycieli klas I. Tematem przewodnim spotkania było hasło "Bawmy się razem". I właśnie w takiej atmosferze wspólnej zabawy wszyscy uczestnicy wesoło i aktywnie spędzili sobotnie przedpołudnie. Pierwsza część imprezy to popisy recytatorskie, wokalne oraz taneczne uczniów klas II i III naszej szkoły. Podczas festynu nie mogło zabraknąć sportu. Rodzice mieli okazję zaprezentowania swoich zdolności w czasie zmagań sportowych na sali gimnastycznej. Główną częścią programu były wspólne zabawy w izbach lekcyjnych, które na ten czas zostały przekształcone w sale tematyczne takie jak: pracownia malarska, studio przyrodnicze, gabinet muzyczny, mistrzowie równowagi, sprawne oko, gabinety multimedialne. Rodzice mieli też możliwość spotkania się z dyrekcją szkoły i zapoznania się z Koncepcją pracy szkoły oraz szkolną stroną internetową, pielęgniarką szkolną, która przygotowała pogadankę nt. zdrowego odżywiania i panią psycholog, która przedstawiła rodzicom prezentację nt. "Jakie niepokoje budzi pierwszy rok w szkole". Podczas festynu odwiedzili nas pracownicy PKO Banku Polskiego zapoznając rodziców z ofertą skierowaną do uczniów "Poznaj moc oszczędzania w SKO". Było też coś "dla ciała" – w zorganizowanej kawiarence można było wypić kawę, herbatę, poczęstować się goframi i zjeść przygotowane przez rodziców naszych uczniów słodkości.
Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i czas festynowej zabawy minął. Na kolejną tego typu imprezę musimy poczekać co najmniej rok, a więc póki co wracajmy we wspomnieniach do tej tegorocznej!
Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Festynu integracyjnego dla rodziców, uczniów i nauczycieli klas I.
Dyrekcja i nauczyciele
Szkoły Podstawowej nr 1
im. J. Korczaka w Czersku