Dzień Edukacji Narodowej
Dodany przez admin dnia 13.10.2012
Gdy nadchodzi październik, społeczność szkolna zaczyna myśleć o Dniu Edukacji Narodowej. Przedstawiciele wszystkich zawodów, których święta są ustalone w kalendarzu, pewnie zachowują się podobnie, ale szkoła to miejsce szczególne. Pojawiają się gazetki, uczniowie przychodzą z kwiatami, by w taki miły sposób podziękować swoim pedagogom za ich ciężką pracę. W naszej szkole dzień Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest zawsze szczególnie uroczyście. Choć Dzień Edukacji Narodowej przypada w najbliższą niedzielę, to nauczyciele swoje święto obchodzili już w piątek.
Pełna Treść

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Gdy nadchodzi październik, społeczność szkolna zaczyna myśleć o Dniu Edukacji Narodowej. Przedstawiciele wszystkich zawodów, których święta są ustalone w kalendarzu, pewnie zachowują się podobnie, ale szkoła to miejsce szczególne. Pojawiają się gazetki, uczniowie przychodzą z kwiatami, by w taki miły sposób podziękować swoim pedagogom za ich ciężką pracę. W naszej szkole dzień Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest zawsze szczególnie uroczyście. Choć Dzień Edukacji Narodowej przypada w najbliższą niedzielę, to nauczyciele swoje święto obchodzili już w piątek. Żeby uświetnić tak piękny dzień, uczniowie zwykle przygotowują program artystyczny. Nie inaczej było i w tym roku, Podczas uroczystej akademii, zaprezentowano część artystyczną programu pt. „Koncert życzeń”. Wykonawcą hitów muzyczno- wokalnych popularnych polskich piosenkarzy była, niezastąpiona jak dotąd klasa VIa ( żeglarska). Teksty piosenek, utrzymane w żartobliwym tonie, nawiązywały do specyfiki pracy nauczycieli poszczególnych przedmiotów i zajęć oraz wychowawców. Życzenia kierowane do nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji były wyrazem uznania i wdzięczności za całoroczny trud. Aplauz publiczności dowiódł, że najlepiej bawiliśmy się przy melodii piosenki Krzysztofa Krawczyka „ Mój przyjacielu” i „Być Kobietą” …, zwłaszcza że treść słów była zgoła odmienna… i nie przystawała do pierwowzoru. Tego bowiem dnia, za przyzwoleniem Tych, którzy nas wychowują, uczą i kształcą, wolno nam było twórczo eksperymentować słowem i przekazem …Radosną atmosferę wspólnego świętowania potęgowały latynoamerykańskie rytmy ostatniej piosenki. Przedstawienie przygotowane było perfekcyjnie i mimo tremy niektórych uczniów i wychowawczyni wypadło znakomicie. Zachwyt budziła dekoracja, stroje występujących uczniów oraz swoboda z jaką poruszali się po scenie. Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy przygotowali z uczniami część artystyczną: Marianowi Szmaglińskiemu, Ewie Pruszak i Barbarze Jażdżewskiej, która tradycyjnie zaprojektowała i przygotowała również dekorację. Słodycze wręczone przez Dyrektorkę Szkoły występującym uczniom, był dowodem uznania za piękny występ. Obserwując przygotowania uczniów do uroczystości odkryliśmy wiele talentów artystycznych wśród naszych uczniów, które z pewnością będziemy rozwijać.
"Przeciętny nauczyciel mówi
Dobry wyjaśnia
Znakomity nauczyciel daje przykład
Ale ten wielki – inspiruje"

Tym cytatem Wiliama Arthura Warda posłużyła się pani dyrektor Bożena Spica podczas przemówienia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w drugiej części programu. Każdego roku dyrekcja przyznaje specjalne wyróżnienia. Otrzymują je nauczyciele, którzy wykazują szczególne zaangażowanie w pracy z młodzieżą, a ich wysiłek owocuje organizacją przedsięwzięć czy sukcesami w konkursach.
Tegoroczni laureaci Nagrody Dyrektora to:
Brańka Maria
Drewczyńska Beata
Ebertowska Katarzyna
Fryzowska Jolanta
Fryca Hanna
Jażdżewska Barbara
Jażdżewska Joanna
Keister Ewa
Kędzierski Tomasz
Kosecki Kazimierz
Kowalewska Jolanta
Leszczyńska Anna
Pestka Waldemar
Polakiewicz Ewa
Wiencelewska Agnieszka
Szlachcikowska Danuta
Szmagliński Marian Kazimierz

Za trud i zaangażowanie, jakie wkładają w swoją codzienną pracę, zostali wyróżnieni nagrodą także pracownicy administracyjni szkoły:
Brzezińska Beata
Kamiński Zbigniew
Kitowski Marek
Szymankowski Jan

Szczególne podziękowania i nagrodę otrzymała pani Lidia Włoch, która w tym roku, po 44 latach ciężkiej i wytrwałej pracy, przeszła na zasłużoną emeryturę.

Są chwile, co długo w pamięci zostają,
Choć czas upływa, nie przemijają,
Są też osoby, które poznane,
Nie będą nigdy już zapomniane.


Nagrodę Burmistrza otrzymały:
Lidia Pozorska
Beata Karczyńska

Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała:
Ewa Pruszak
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymują: Maria Adamczyk i Ewa Keister
Medal za długoletnią służbę przyznano: Renacie Peplińskiej i Mirosławie Knitter
Medal srebrny za długoletnią służbę przyznano: Marianowi Kazimierzowi Szmaglińskiemu

Wprawdzie Nie pracujemy dla orderów, ale nagrody cieszą, bo znaczą, że nasz codzienny wysiłek został dostrzeżony.
Opracowanie: Ewa Pruszak