XII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Dodany przez admin dnia 12.05.2013
W dniach 10 - 11 maja 2013r. odbył się XII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II wraz z Ośrodkiem Kultury w Czersku. Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (11 V) w dwóch grupach wiekowych: kl. I - III oraz kl. IV - VI (soliści i zespoły).
Pełna Treść

Sukces naszych uczniów

W dniach 10 - 11 maja 2013r. odbył się XII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" zorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II wraz z Ośrodkiem Kultury w Czersku. Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (11 V) w dwóch grupach wiekowych: kl. I - III oraz kl. IV - VI (soliści i zespoły). Z naszej szkoły w młodszej grupie (kl. I - III) wystąpili soliści:
Laura Czapiewska
Laura Drewczyńska
Kinga Kloskowska
Kinga Leszczyńska
Aleksandra Rydzkowska
Agata Zirra
Wiktor Landowski

Klasy IV - VI reprezentowali:
Julia Leszczyńska (solistka) oraz zespół Butterfly w składzie: Martyna Miłkowska, Szymon Pacek, Grzegorz Czapiewski, Jakub Borysiuk.

Jury w składzie: Barbara Warczak, Anna Ferens, Gabriela Kulczyk, Dorota Thiede i Andrzej Żółkoś doceniło małych piosenkarzy z SP nr1 i. J. Korczaka przyznając następujące nagrody:

KL. I - III SOLIŚCI
I miejsce Laura Czapiewska "Pluszowe niedźwiadki" kl.IIIc
III miejsce Kinga Kloskowska "To moja Ojczyzna" kl. IIf

Wyróżnienia: Laura Drewczyńska kl. IIb oraz Aleksandra Rydzkowska kl. Id

Uczniowie naszej szkoły tworzą zespół Okey, który działa przy Ośrodku Kultury.
Dzieci w kategorii - zespół - zajęły II miejsce.

KL. IV - VI SOLIŚCI
II miejsce Julia Leszczyńska "Szkolny horror" kl. Va

Kl. IV - VI ZESPOŁY
Wyróżnienie: Butterfly "Wędrowiec"

Laureatom należą się gratulacje oraz życzenia dalszego rozwijania zdolności muzycznych i wokalnych, jak również odnoszenia sukcesów w kolejnych konkursach piosenki.
Opracowanie: M. Knitter