Chłopcy I a dziewczęta II miejce w powiecie w czwórboju lekkotletycznym
Dodany przez admin dnia 17.05.2013

Jesteśmy najlepsi w powiecie

Maj w kalendarzu imprez sportowych zdominowany jest przez lekkoatletykę. Corocznie dla szkół podstawowych odbywa się Czwórbój Lekkoatletyczny. Jest to konkurencja drużynowa, w której 6 zawodników sprawdza swoje umiejętności w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim na dystansie 600 metrów dla dziewcząt, a 1000 metrów dla chłopców. Wyniki uzyskane w konkurencja przelicza się na punkty, które dopiero w porównaniu z wynikami innych szkół mówią o miejscu drużyny.
Pełna Treść

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym

Maj w kalendarzu imprez sportowych zdominowany jest przez lekkoatletykę. Corocznie dla szkół podstawowych odbywa się Czwórbój Lekkoatletyczny. Jest to konkurencja drużynowa, w której 6 zawodników sprawdza swoje umiejętności w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim na dystansie 600 metrów dla dziewcząt, a 1000 metrów dla chłopców. Wyniki uzyskane w konkurencja przelicza się na punkty, które dopiero w porównaniu z wynikami innych szkół mówią o miejscu drużyny. Przypomnijmy, iż w zawodach startowali tylko mistrzowie poszczególnych gmin i miast naszego powiatu, wśród nich była drużyna chłopców i drużyna dziewcząt z naszej szkoły. Zawody odbywały się 10 maja 2013 r na stadionie Chojniczanki. Wielką determinacją i poświęceniem imponowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr1. W kategorii dziewcząt walka była zacięta i emocjonująca do samego końca. Ostatecznie dziewczęta z SP1 Czersk zajęły II miejsce i tytuł wicemistrza powiatu zdobywając 1242 pkt tracąc do zwyciężczyń 31pkt (tylko). Najlepsza zawodniczką okazała się Melania Repińska zdobywając 317 punktów.
Sukces odnotowali chłopcy z naszej szkoły zdobywając tytuł mistrza powiatu uzyskując 1265 pkt. Tym sposobem awansowali do zawodów wojewódzkich. Najlepszym lekkoatletą okazał się Smyk Hubert zdobywając 286 pkt. Na uwagę zasługuje również wynik biegu na 1000 m chłopców. W tej konkurencji najlepszy był również uczeń naszej szkoły Nikodem Piechowski. Dystans ten przebiegł w czasie 3,12. Tym samym jest to jego rekord życiowy. Brawo!! Tak więc ciężka praca naszych uczniów pozwoliła tego dnia cieszyć się ze wspaniałych wyników osiąganych podczas rywalizacji z rówieśnikami.

Lekkoatletyka to dyscyplina, którą darze szczególnym uwielbieniem i sympatią. Samo obserwowanie swoich uczniów, ich postępów, walki, determinacji, radości, to jak tworzą zgraną drużynę przynosi wiele satysfakcji i bez znaczenia jest tu wynik. Jeśli jeszcze do tego dojdzie zwycięstwo to nie da się opisać tej euforii. Wielkie słowa uznania dla całej naszej sportowej grupy chłopców i dziewcząt bo wszyscy razem na to pracowaliśmy. To już kolejne wicemistrzostwo powiatu jakie przywieźliśmy do szkoły. To dodaje szczególnego smaczku naszym sukcesom. Warto uczyć i wpajać dzieciom, że bez znaczenia jest to z jakiego środowiska się wywodzisz. Jeśli pracujesz, sukces i uznanie zyskujesz. Dziękuję i gratuluję swoim uczniom postawy (komentuje Ewa Pruszak , nauczycielka SP1)

Sreberka z SP 1 występowały w składzie: Repińska Melania 6a, Wryłka Weronika 6e, Skajewska Natalia 6c , Kuczkowska Kornelia 6a, Pestka Anna 6c, Sękowska Patrycja 5a, Kleinschmidt Wiktoria 5a

Złotą drużynę SP 1 utworzyli chłopcy: Smyk Hubert 6f, Piechowski Nikodem 6e, Cysewski Bartek 6c, Wrzesiński Damian 6a, Piekarski Radosław 6d, Bąk Martin 6b

Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak