Dzień Dziecka
Dodany przez admin dnia 29.05.2013
29 maja 2013r. nasi uczniowie świętowali "Dzień Dziecka". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W klasach I-III odbyły się warsztaty kulinarne na których uczniowie przygotowywali kanapki, desery, koktajle i wiele różnych pyszności, które później po wystawie sami skonsumowali. Klasy IV w tym roku obchodziły Dzień Dziecka po harcersku.
Pełna Treść
29 maja 2013r. nasi uczniowie świętowali "Dzień Dziecka". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W klasach I-III odbyły się warsztaty kulinarne na których uczniowie przygotowywali kanapki, desery, koktajle i wiele różnych pyszności, które później po wystawie sami skonsumowali.
Dzień Dziecka w klasach V i VI-tych
Rywalizacja klas V i Vi była zacięta, ale niepozbawiona pierwiastków dobrej zabawy, o czym świadczą roześmiane twarze uczniów biorących udział w poszczególnych konkurencjach. Na początek, tak na rozgrzewkę- sztafeta. Zasady tej zabawy są ogólnie znane, ale niektórym brakowało orientacji w terenie;) Wśród piątoklasistów najlepiej poradziła sobie klasa V b, zaraz za nią uplasowała się V c, dalej V e, a zaszczytne czwarte miejsce zajęła V d. Klasy szóste także pokazały, na co je stać! Najlepiej biegali reprezentanci VI e, niewiele im ustąpili zawodnicy VI b, następni byli uczniowie z VI f, kolejni z VI d, za nimi VI c i VI g. Nikomu nie trzeba mówić, ile emocji dostarcza przeciąganie liny! Zwycięska klasa VI d, na pytanie, o to, która konkurencja podobała im się najbardziej, powiedziała, że przeciąganie liny, bo wygrali. Równie silna okazała się VI f, a dalej VI b, VI e, VI g i VI c. Również wśród piątoklasistów rywalizacja była zacięta. Kolejny raz wygrała klasa V b, drugie miejsce zajęła V c, następne V e, a czwarta była V d. Ostatnim emocjonującym punktem zawodów były rzuty karne. Drużyny mogły oddać po osiem strzałów, a gole dziewcząt liczyły się podwójnie. Zarówno klasy V jak i VI stanęły w obliczu remisu. Należało rozstrzygnąć, kto ostatecznie zajmie drugie miejsce. Tu wkroczyły do akcji wychowawczynie klas! Oj, było gorąco. Ostatecznie pierwsze miejsce w klasach piątych przypadło V c, drugie V d, trzecie V b, a czwarte V e. Klasy szóste ustaliły swoje miejsca następująco: VI f, VI b, VI c, VI d, a na piątym miejscu VI e i VI g. Po zakończeniu konkurencji podliczono punkty i ogłoszono zestawienie wszystkich wyników. A oto one:
I miejsce: V c i VI f
II miejsce: V b i VI b
III miejsce: V d i VI d
IV miejsce: V e i VI e
V miejsce: VI c
VI miejsce: VI g
Dzień Dziecka w klasach IV-tych
W tym roku szkolnym klasy IV-te Dzień Dziecka obchodziły po harcersku. A jeżeli tak, to najlepiej spotkać się w takim miejscu, które kojarzy się z harcerskim życiem. Las na pewno do takich miejsc należy. A w Czersku odpowiednia jest leśniczówka p. Osowickiego - od lat bardzo przyjazna uczniom i harcerzom naszej szkoły. Cieszymy się z tego wspaniałego miejsca. Można tutaj naprawdę zrealizować wiele zamierzeń dla sporej nawet grupy. Tym razem bawiło się tutaj aż … uwaga - około 120 uczniów i harcerzy. 8 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Głodne Skrótowce" przygotowała kilka zabaw dla klas … IVB, IVC, IVD, IVE oraz IVF, które zawitały do nas wraz z wychowawcami : p. Drewczyńską, p. Połom, p. Zaranek, p. Fierek i p. Keister około 8:40 i bawiły się aż do godziny 11:00. A było co robić. Każda klasa musiała przejść przez 5 stanowisk : zabawy tekstowe "na wesoło", krąg harcerski z piosenkami i pląsami, quiz "głupie pytania i nie najmądrzejsze odpowiedzi", ścieżka przyrodniczo - leśna z wypatrywaniem "dziwolągów", czyli osób i rzeczy, których normalnie nie powinno się w lesie spotkać oraz oczywiście ognisko z pieczeniem i spożywaniem pysznych kiełbasek. Było wesoło, było ciekawie, były roześmiane buzie "czwartaków". I o to chodziło! Na zakończenie odbyło się przyrzeczenie harcerskie kilku "biszkoptów". Zatem znów przybyło nam "pełnoprawnych" harcerzy. I o to też chodziło!