Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 15 czerwca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 649 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Święto szkoły

ŚWIĘTO SZKOŁY W KLASACH IV

Czwartoklasiści wzięli udział w projekcie WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIE. Każdy człowiek powinien odżywiać się regularnie. Jest to podstawowy warunek rozwoju. Zdrowy posiłek wpływa na dobre samopoczucie i dyspozycję uczenia się - powiedziała pani dyrektor Bożena Spica, zapraszając uczniów klas czwartych do przygotowania klasowego śniadania.
Najpierw wychowawcy zapoznali swoich podopiecznych z zasadami zdrowego odżywiania oraz kulturalnego zachowania się przy stole. Następnie klasy przygotowały zdrowy posiłek oraz świąteczny stół. Na białych obrusach położono talerze i sztućce. Honorowe miejsca na stołach zajęły półmiski z kanapkami. Zrobiono je z pieczywa pełnoziarnistego, chudej wędliny, sera żółtego czy jajek. Obok kanapek postawiono miski z sałatkami (owocową i warzywną), kartoniki z mlekiem, dzbanki z wodą lub sokiem. Zadbano o piękne dekoracje. Były serwetki, świece, wizytówki. Przy tak udekorowanych stołach uczniowie zjedli zdrowe drugie śniadanie oraz rozmawiali o patronie szkoły.
Janusz Korczak powiedział, że "zdrowie to najważniejsze dobro życia". W dniu Święta Szkoły z pewnością klasy czwarte wypełniły to zobowiązanie.
opiekun klas IV
Maria Gajewska

"Kocham Cię Szkoło" - pojedynek klas V i VI

Klasy V i VI z Naszej szkoły mogły zmierzyć się ze sobą oraz zaprezentować się wiedzą o patronie szkoły w teleturnieju "Kocham Cię Szkoło". Dzięki takiej formie uczczenia Święta Szkoły uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o swoim patronie, o wychowawcach klasy a także o samych sobie.
Teleturniej "Kocham Cię Szkoło" poprowadzili pani Maria Narloch, pan Marian Szmagliński oraz pani Magdalena Bienias. Uczniowie z klas V i VI wybierali swoich przedstawicieli, którzy w imieniu całej klasy brali udział w poszczególnych konkurencjach. Kapitanem drużyny klas V była pani Beata Drewczyńska, natomiast klas VI pani Hanna Fryca. Zadania były bardzo różnorodne. Dzieci musiały pochwalić się sprytem, szybkością reakcji oraz dobrym humorem. Głównym celem większości zadań było wykazanie się wiedzą o patronie szkoły oraz o ogólnym funkcjonowaniu szkoły. Poszczególne klasy miały za zadanie przygotować m. in. sobowtóra Janusza Korczaka, okrzyk całej klasy, zebrać wywiady o swoich wychowawcach, udowodnić znajomość praw dziecka itp. Teleturniej obfitował w wiele muzyki, tańca i przede wszystkim mnóstwem uśmiechu na twarzach uczniów i nauczycieli. Najbardziej emocjonującym poleceniem było zjedzenie pączka na czas bez użycia rąk. Podczas tej konkurencji doping wszystkich uczniów była najbardziej zagorzały. Kolejnym porywającym zadaniem było szacowanie przez uczniów np. ilości książek w bibliotece szkolnej , czy wagi dziennika szkolnego.
Pojedynek klas V na klasy VI był bardzo wyrównany przez cały czas trwania teleturnieju, jedynie ostatnie zadanie z kołem fortuny zdecydowanie przechyliło szalę wygranej na konto klas VI. Rozgrywki uczniów były bardzo ciekawe, towarzyszyło im wiele przyjemnych emocji. Dzieci oraz wychowawcy z wielkim zapałem i zaangażowaniem podchodzili do każdego zadania.
Magdalena Bienias

ŚWIĘTO SZKOŁY W KLASACH I-III

Młodsze dzieci w dniu Święta Szkoły zostały podzielone na grupy wiekowe - klasy I, II i III, gdzie osobami odpowiedzialnymi za organizację były panie - I.Rudnik, M.Brańka i E.Bonkowska. W każdej grupie świętowanie rozpoczęło się apelem, w czasie którego została przybliżona sylwetka Janusza Korczaka - m.in. przez uczniów klasy IIId. Pani wicedyrektor Ewa Polakiewicz życzyła dzieciom wiele radości podczas wykonywania licznych zadań. Ponadto panie prowadzące apel przypomniały harmonogram dnia oraz przedstawiły zadania do wykonania. Uczniowie mieli zajęcia tematycznie związane z patronem szkoły, w czasie których wykonywali prace plastyczne różnymi technikami m.in. portret Króla Maciusia Pierwszego lub wykonywali ilustracje do utworów J.Korczaka. Ponadto oglądali prezentację multimedialną nt. "Życie i twórczość Janusza Korczaka" oraz rozwiązywali krzyżówki. Dzień 8 listopada był także dla młodszych dzieci "Dniem zdrowego śniadania". Niektóre klasy wykonywały drugie śniadanie w ramach realizacji projektu "Śniadanie daje moc". Pozostałe klasy miały zajęcia o tematyce prozdrowotnej - omawiano zasady zdrowego odżywiania oraz wykonywano różne zadania, także plastyczne. W tym dniu nie mogło zabraknąć oczywiście zajęć ruchowych. Dzieci w klasach I - III bardzo lubią różnego rodzaju konkurencje sportowe, którym często towarzyszą silne emocje związane z rywalizacją i chęcią zwycięstwa. Uczniowie mieli możliwość wykonania nie tylko zadań ruchowych, były one przeplatane zadaniami na myślenie logiczne. Dla poszczególnych klas zostały przygotowane puzzle - ilustracje przedstawiające okładki książek autorstwa J.Korczaka oraz rozsypanki wyrazowe - zawierające myśli patrona. Reasumując można stwierdzić, iż w dniu Święta szkoły były realizowane różnorodne zadania, które miały na celu wszechstronny rozwój oraz dostarczenie radości młodszym uczniom w szkole.
Ewa Bonkowska
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
81875147 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone