Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 04 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 546 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Święto Szkoły
Święto Szkoły jest czymś w rodzaju urodzin. Przychodzi się na nie z nadzieją na dobrą zabawę, smaczne jedzenie i ciekawe towarzystwo. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że wszystkie te warunki zostały spełnione 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku . W tym roku hasło przewodnie uroczystości brzmiało „Czuć jak dziecko, myśleć jak Korczak”.
Od samego rana uczniowie i nauczyciele gromadzili się w budynku szkolnym. Punktualnie o ósmej zabrzmiał dzwonek i rozpoczął się kolejny, szkolny dzień, który z racji święta przebiegał zupełnie odmiennie. Zamiast lekcji moc atrakcji. Klasy pierwsze, drugie i trzecie poznawały sylwetkę naszego patrona. Służyła temu między innymi prezentacja multimedialna pod tytułem „Życie i twórczość Janusza Korczaka”. Najmłodsi uczniowie realizowali projekt pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Jako, że nasza szkoła promuje zdrowie, to zarówno kanapki, jak i sałatki przygotowane przez pierwszaków były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bogate w wartości odżywcze. Klasy drugie udały się do kina na film o dzielnym rycerzu Blaszce. Całości dopełniały zajęcia sportowe, odbywające się na małej Sali gimnastycznej.
Starsze klasy rozpoczęły święto od obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez klasę V b pod kierunkiem pani Marii Gajewskiej, pani Barbary Jażdżewskiej, pani Ewy Pruszak i przy ogromnym, muzycznym wsparciu pana Mirosława Talewskiego. Efektami specjalnymi zajmowała się pani Beata Drewczynska. Dzięki wehikułowi czasu pojawił się w naszej szkole sam Janusz Korczak! Znane piosenki w wykonaniu naszych artystów niewątpliwie bardzo podobały się publiczności, na co wskazywała żywa reakcja wszystkich zgromadzonych na apelu. Po nim klasy piąte zostały na dużej sali gimnastycznej i dały się ponieść muzycznym rytmom podczas Zumby. Zajęcia te prowadziła pani Anna Biernat, która swoją energią dosłownie porwała uczniów. W czasie, gdy piątoklasiści ćwiczyli, szóste klasy spotkały się z wychowawcami w salach, aby zjeść śniadanie i spędzić ze sobą czas. Po pół godzinie rozbawieni piątoklasiści niechętnie opuścili salę, żeby zrobić miejsce starszym kolegom, którzy z niecierpliwością czekali na swoją porcję muzycznych ćwiczeń. W tym samym czasie klasy czwarte realizowały nieco odmienny, ale równie ciekawy program. Miały okazję spotkać się z Korczakiem w bibliotece szkolnej oraz poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem pani Narloch, pielęgniarki szkolnej. Gwoździem programu były niewątpliwie mistrzostwa szkoły klas czwartych w grze „W dwa ognie”. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, drugie IV d, trzecie IV b. Poza podium uplasowały się klasy: IV c(czwarte miejsce), IV e( piąte miejsce) i IV f(szóste miejsce). Zwieńczeniem tego dnia była dyskoteka dla klas starszych, chociaż zaciekawieni młodsi uczniowie zaglądali również na drugie piętro. Kolorowe, pulsujące światła i muzyka sprawiły, że prawie wszyscy oddali się tańcom. W trakcie zabawy czekały na bawiących się atrakcje w postaci wyborów Miss i Mistera szkoły. W tym roku tytuł najpiękniejszej i najsympatyczniejszej przypadł Natalii Paździe z VI a, a żeńską część publiczności porwał Sylwester Pozorski z IV c. Gdy wybrzmiał ostatni przebój, trzeba było rozejść się do domów. Chociaż Święto Szkoły jest już tylko miłym wspomnieniem, to dzięki naszym nieocenionym fotoreporterom pani Bernadecie Rostankowskiej i panu Jerzemu Polakiewiczowi, możemy jeszcze się nim cieszyć.


Opracowanie: Katarzyna Ebertowska
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska i Jerzy Polakiewicz
Film: Ewa Pruszak

Krótka relacja filmowa

Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80246667 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone