Wtorek, 19 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 561 dni.
Bawmy się zdrowo - witaminowo
24 kwietnia 2008r. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w kwietniu klasy piąte przystępują do ostrej rywalizacji, związanej z obchodami Szkolnego Dnia Zdrowia. Tak też było dzisiaj. Punktualnie o godzinie 9.55 sześć klas piątych pod opieką wychowawców: p.M.Gerowskiej, p.R.Żywickiego, p.E.Keister, p.A.Połom, p.J.Miszke oraz p.I.Fierek przystąpiło do zawodów. A trzeba się było wykazać! Na początek występ grupy tanecznej z Ośrodka Kultury w Czersku, zatem poprzeczka zawieszona wysoko. Do tej pory ich nie widzieliśmy, ale po dzisiejszym występie możemy sporo, naprawdę sporo powiedzieć. No, no... całkiem fajnie. Po takim występie uczestnicy zawodów wiedzieli, że to nie przelewki i trzeba będzie dać z siebie wszystko. Przygrywką do zmagań klasowych były prezentacje mocnych stron i talentów poszczególnych klas piątych. Występy te nie były oceniane, ale pozwoliły dostrzec ewentualnych faworytów. A tacy byli! Szczególnie ciekawy program zaprezentowała klasa Va. Oj! - chyba nie wszystko jeszcze o nich wiemy. Wreszcie czas na rozpoczęcie zawodów na poważnie. Komisja w składzie: p.D.Szlachcikowska, p.R.Szarafin, p.E.Bąk czuwa nad prawidłowym przebiegiem zmagań. W rolę prowadzących, zresztą z powodzeniem, wcielają się p.E.Pruszak i p.M.Szmagliński. Konkurs witaminowy -pierwszym etapem. Chociaż zacięty, nie zapowiada jeszcze wielkich emocji. Klasy Va i Vc mają po 4 pkt., Vb, Vd i Ve po 2 pkt., Vf na razie z zerowym kontem. Konkurs na plakat powoduje już ścisk w czołówce i pierwsze przetasowania w klasyfikacji. Na czele klasa Vc - 9 pkt., na drugie miejsce wysuwa się Vb - 8 pkt., klasy Va i Ve mają po 6 pkt, klasa Vd z 5 pkt. jest na piątym miejscu a tabelę zamyka Vf z 3 punktami. Konkurs sportowy swoją dramaturgią mógłby przyprawić o zawał serca nawet niespotykanie spokojnego człowieka. Po jego rozegraniu cztery czołowe zespoły dzieliły zaledwie 2 punkty! Na czele Va i Vb - po 12 pkt., Ve - 11 pkt.,Vc - 10 pkt. Nieco z tyłu Vd z 8 punktami a na ostatnim miejscu Vf - 5 pkt. A więc prawie wszystko jasne. Prawie! Wciąż nie ma zwycięzców! Dogrywka! Prowadzące zespoły klas Va i Vb wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności. Dodatkowe pytania, chociaż sprawiają spore problemy, nie wyłaniają zwycięzcy. Pojawiają się pierwsze łzy, lecz nie wiadomo jeszcze, co one zwiastują. Wreszcie - finał! Przeciąganie liny... Po 8 osób z klas Va i Vb staje do decydującej rozgrywki. Po niej będzie tylko jeden zwycięzca. Zwycięża... klasa Vb, co niewątpliwie jest niespodzianką, gdyż klasa Va jest klasą sportową. Ale... klasa Va zgłasza protest! W drużynie przeciwnej startował nieuprawniony uczeń. Komisja decyduje powtórzyć finał, już we właściwych składach. Tym razem walka jest bardzie wyrównana, ale... zwycięża znów klasa Vb. Wielkie brawa! Dla zwycięzców, dla pokonanych, dla wszystkich uczestników tegorocznych zmagań! To były emocje! Często mówi się po prostu: "Dla takich chwil warto żyć!" A na koniec - oczywiście pamiątkowe dyplomy i nagrody, rozdane przez p.D.Szlachcikowską i pozostałych członków komisji. Zapraszamy za rok - oczywiście obecne klasy czwarte!
Zdjęcia : Ewa Pruszak
Opracował : Marian Szmagliński