Piątek, 29 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 571 dni.
Święto Szkoły
Dziecko ma prawo
Do bycia tym, kim jest,
Do życia własnym wysiłkiem i własną myślą,
Do poważnego i sprawiedliwego traktowania jego spraw,
Do wypowiadania swoich myśli,
Do upominania się i żądania,
Do protestu,
Do zabawy i rozrywki,
Do własności,
Niepowodzeń i łez,
Oraz do szacunku dla niewiedzy, dla smutku, i dla młodego wysiłku i ufności.

Janusz Korczak

Święto Szkoły już za nami, odbyło się w czwartek 6 listopada 2008 r. Dzień ten przebiegał pod hasłem praw dziecka, wszak całe życie patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka wypełniała walka o dobro, sprawiedliwość i ochronę praw dziecka. Tuż przed Świętem Szkoły odbył się doroczny konkurs korczakowski, ktory co roku dla uczniów klas IV organizuje p. B. Ringwelska. Cieszy nas bardzo, że wiedza o patronie jest z roku na rok większa, a poziom konkursu coraz wyższy.
Na ten dzień p. B. Karczyńska przygotowała gazetkę dotyczącą praw dziecka według J. Korczaka, a Samorząd Uczniowski pod opieką p. M. Narloch przygotował plakaty informujące o przebiegu Dnia Patrona. Na sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel i ślubowanie klas pierwszych bardzo dokładnie przygotowane było przez panie: M. Brańkę i S. Sikorę znajdowała się wystawa poświęcona patronowi. Przygotowali ją nauczyciele naszej szkolnej biblioteki, którzy z tej też okazji wzbogacili księgozbiór korczakowskiej biblioteczki.
Dzień ten przebiegał uroczyście i radośnie, wypełnony był zadaniami i zabawami, w których przejawiała się sylwetka patrona, jego wartości wychowawcze oraz tradycje naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele jak zwykle podczas szkolnych imprez ubrani byli w koszulki z logo szkoły.
Po raz pierwszy głośno i radośnie na apelu zabrzmiał hymn szkoły. Zawdzięczamy go p. E. Pruszak, a uczniów rozśpiewał p. A. Borysiuk i p. M. Szmagliński.
Pani dyrektor B. Spica ciepło i serdecznie w krótkim przemówieniu podkreśliła zasługi Janusza Korczaka dla dzieci, a przede wszystkim życzyła wszystkim uczniom dużo uśmiechu i radości każdego dnia . Na apelu wystąpili też członkowie Samorządu Uczniowskiego :E. Błocińska i M. Szydełko, które zaprosiły uczniów klas III-VI do zabawy podczas świątecznej dyskoteki zapewniając o atrakcyjnych konursach i zabawach. Apel uświetniła p. B. Ringwelska, która z klasą V c przygotowała program artystyczny. Klasy II I III pod opieką wychowawców świetnie bawiły się w hali sportowej. Tego dnia odbywały się w klasach zajęcia w ramach projektu: ,,Janusz Korczak jako obrońca praw dziecka, praw człowieka w oczach uczniów naszej szkoły. Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej na holu oraz gazetkach klasowych. Natomiast nowo powstała w naszej szkole drużyna harcerska pod okim p. M. Szmaglińskiego zorganizowała dla uczniów klas VI ,,Korczakowski bieg harcerski”. Zadania wymyślone przez pana Mariana przyniosły uczniom dużo satysfakcji, czekały na nich dyplomy i słodycze.
Dzień zakończył się dyskoteką zorganizowaną przez p. M. Narloch. Jak zwykle humor i chęć do zabawy u uczniow wywołała świetna muzyka, konkursy i zabawy oraz efekty świetlne przygotowane przez p. K. Koseckiego. Kto nie miał ochoty na taniec mógł ten czas spędzić ogladając filmy przygotowane przez panie: B. Lewandowską, A. Szpręgę i B. Rostankowską. Podczas święta nie zabrakło również słodyczy, o które postarała się dyrekcja szkoły. Mamy nadzieję, że w tym dniu każdy z nas doznał trochę radości.
Opracowanie: Danuta Szlachcikowska