Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Wtorek, 27 lutego 2024 r. Brak aktualizacji strony od 540 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Święto Szkoły
Tegoroczne Święto Szkoły, które obchodziliśmy 5 listopada, upłynęło pod hasłem "KOCHAM CIĘ, SZKOŁO!".
Starsza grupa wiekowa (klasy V - VI), spędziła ten dzień w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Scenariusz naszego święta przygotowali pani Maria Narloch oraz pan Marian Szmagliński z udziałem Samorządu Uczniowskiego. Nad całością czuwała pani wicedyrektor Danuta Szlachcikowska, która nam cały czas towarzyszyła.
O godz. 8. 10, kiedy mieliśmy wyruszyć z naszej szkoły, lało jak z cebra. Ale na szczęście nie przeszkodziło to szybko i bezpiecznie, pod eskortą Straży Miejskiej, przejść na halę.
Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem uczniów przez panią dyrektor Bożenę Spicę. Życzyła nam wesołego święta i miłych wrażeń. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn .
Następnie obejrzeliśmy apel przygotowany przez klasy IV d i IV e pod opieką pań: Anny Leszczyńskiej i Eweliny Bąk. Występ, z dekoracją pani Beaty Karczyńskiej w tle, przybliżył nam sylwetkę patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka. Wiedza na jego temat bardzo się później przydała...
Po części oficjalnej rozpoczął się turniej "KOCHAM CIĘ, SZKOŁO!", w którym klasy V rywalizowały z klasami VI. Całość dowcipnie i wesoło poprowadzili pani Maria Narloch oraz pan Marian Szmagliński. Okazali się utalentowanymi konferansjerami.
Reprezentanci poszczególnych klas V i VI odpowiadali na pytania dotyczące: patrona szkoły, czyli Janusza Korczaka, swego wychowawcy, wystroju klasy, ogólnej wiedzy o szkole. Wszyscy śpiewali piosenki, a także brali udział w licytacji. Walka była naprawdę zacięta i wyrównana, ale ostatecznie wygrały klasy V. Obydwie drużyny oceniało jury , w którego skład weszły panie: Danuta Szlachcikowska, Ewa Pruszak, Jolanta Miszke oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego: Natalia Rekowska i Filip Kegel.
W drugiej części obchodów Święta Szkoły odbyły się zawody sportowe, w których 12 - osobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały między sobą o miano najsprawniejszej i najszybszej. Najlepszymi okazały się oczywiście klasy sportowe, czyli Va i VIa.
Tę część przygotowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, czyli pani Ewa Pruszak oraz panowie: Jacek Wycinka, Tomasz Kędzierski, Waldemar Pestka i Marian Szmagliński.
Ten świąteczny dzień upłynął wszystkim bardzo szybko. Był udany i pełen wrażeń. Cieszymy się z tego i już czekamy na przyszłoroczny, który będzie szczególny, bo jubileuszowy. Nasza szkoła obchodzić będzie 45 urodziny. To się będzie działo...
Opracowała: Hanna FrycaW piątek – 05.11.2010r. w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły. Uczestnikami byli uczniowie klas II, III i IV. W tym dniu nie było lekcji jak co dzień tylko moc atrakcji!!! Oczywiście wszystko rozpoczęło się od apelu, który był poświęcony naszemu patronowi Januszowi Korczakowi. Dla klas II i III apel przygotowała pani Marzena Kiełpińska – Chełminiak z klasą III f, a dla klas IV – pani Ewelina Bąk i pani Anna Leszczyńska z klasami IV e i IV d. Nie zabrakło też rozrywki. Było także karaoke. Śpiewali nie tylko uczniowie, ale nawet … nauczyciele. Zadanie to wcale nie było trudne, bo któż nie zna piosenek Natalii Kukulskiej, czy Ryszarda Rynkowskiego - "Jedzie pociąg…"!? Niestety to nie był koniec atrakcji a dopiero półmetek!!! Na uczniów czekały jeszcze zajęcia sportowe przygotowane na parterze i pierwszym piętrze przez p. Renatę Peplinską, Marię Łangowską , Mirosławę Knitter, Ewę Bonkowską i Barbarę Sobczak. Uczniowie mogli rzucać woreczkami do celu, biegać z piłeczką pingpongową …. na łyżce, prowadzić kijem hokejowym piłeczkę palantową, skakać w workach a nawet w jednej z zabaw należało wykorzystać obręcze hula – hop. Rywalizację miedzy klasami można było zobaczyć przy każdej konkurencji a okrzyków i ogromu radości nie było końca. Oczywiście każdej klasie towarzyszył wychowawca , który równie mocno przeżywał każdą konkurencję jak uczniowie. Po tylu emocjach musiał nastąpić czas przerwy. Wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się do swych sal, gdzie mogli odpocząć, posilić się i ze smakiem zjeść otrzymane od pani Dominiki Oksentowicz "Grześki" – za co serdecznie dyrekcji DZIĘKUJEMY!!!! Uczniowie mogli wykazać się również talentem artystycznym. A mianowicie odbyły się zajęcia plastyczne pod hasłem - „Szkoła moich marzeń”. Dzieci mogły prace wykonać dowolną techniką pod okiem wychowawcy. Następnie najlepsze prace zostały wybrane przez panie: – B. Jażdżewską, G. Papierowską, J. Kuleszę i umieszczone na wystawie I i II piętra. Wszyscy uczniowie będą mogli podziwiać te prace aż do środy. Czas szybciutko płynie i nagle już wybija godzina 11.15 i czas… na DYSKOTEKĘ! A więc tańce, tańce, tańce… aż do godziny 12.15. Niestety to co dobre szybko się kończy. Ostatnie takty, kroki i pan Kazik mówi nam, że to koniec! Jeszcze tylko trochę sprzątania w klasach, krótki odpoczynek, zmiana obuwia i do domu.
Barbara Ringwelska
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
357 dn. 12.12.2010
haa. Ale ja wyszłem xdddd
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80158159 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone