Wtorek, 19 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 561 dni.

DZIEŃ ZIEMI pod hasłem "Las całkiem blisko nas"

W dniu 14 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działania związane z obchodami Dnia Ziemi. W tym roku obchodom Dnia Ziemi towarzyszyły obchody Międzynarodowego Roku Lasów, dlatego tematem wiodącym są lasy.
Apel poprowadziła p. Danuta Szlachcikowska, której wypowiedź ubarwiła prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice kl. VI A Sarę Kwiatkowską i Patrycję Engelhart. Pani Danuta opowiedziała uczniom o pięknych miejscach na kuli ziemskiej, które warto zobaczyć ze względu na bogate walory przyrodnicze, potem uczniowie przeprowadzili krótki quiz polegający na rozpoznawaniu gatunków najpospolitszych drzew występujących w naszych lasach. Nie zabrakło nagród w postaci gratulacji, ulotek o lesie oraz kolorowych planów lekcji. Prezentacja zakończyła się apelem do ludzi, których obowiązkiem jest zadbać o ochronę wszystkich elementów środowiska dla dobra przyszłych pokoleń. Apel uświetniło przedstawienie pt ,,Zdrowo żyć", które przygotowali uczniowie z świetlicy szkolnej pod opieką p. B. Karczyńskiej i p. M. Szmaglińskiego.
Dzień Ziemi w naszej szkole wiąże się z podsumowaniem konkursów ekologicznych, które trwają od początku roku szkolnego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

KONKURS "ZBIERZ 60 KG MAKULATURY, A OCALISZ JEDNO DRZEWO"

1 miejsce - I A - 480 kg, wych. p. L. Pozorska
2 miejsce - III D - 430 kg, wych. p. R. Peplińska
3 miejsce - I B - 348 kg, wych. M. Brańka
Klasy IV- VI
1 miejsce - VI E - 973 kg, wych. p. J. Namirowska
2 miejsce - V E - 262 kg , wych. p. B. Drewczyńska
3 miejsce - IV E - 184 kg , wych. p. E. Bąk

Razem zebraliśmy 4,5 tony makulatury, za co otrzymaliśmy 1364,10 zł. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej zbiórki makulatury. Następna akcja planowana jest w kwietniu 2011 r.

KONKURS NA NAJLEPSZEGO ZBIERACZA NAKRĘTEK

Konkurs trwał od października 2010r. do końca marca 2011r. Zorganizowany został przez Szkolne Koło PCK pod okiem opiekuna PCK pani Agnieszki Wiencelewskiej. Plastikowe nakrętki zbierała cała społeczność szkolna. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV -VI czekały nagrody i wyróżnienia. Oto zwycięzcy z klas I-III
1 miejsce Elizeusz Dołęski z klasy IIf (ponad 28000 szt)
2 miejsce Julian Piekarski z klasy IIf (prawie 16000 szt)
3 miejsce Artur Sobkowiak z klasy IIb ( ponad 12000 szt)

Razem klasy I-III z naszej szkoły, klasy 0-III z Łubnej i I-III z Malachina zebrały prawie 265.000 nakrętek plastikowych.
W grupie wiekowej I-III najwięcej nakrętek zebrały klasy:
IIf - 67.620
IIb - 28.423
Ib - 18.849

Zwycięzcy z klas IV-VI
1 miejsce Gracjan Engler z klasy VIc (prawie 11000 szt)
2 miejsce Dominik Wiśniewski z klasy Ve (ponad 8000 szt)
3 miejsce Agnieszka Knitter z lasy IVg (prawie 8000 szt)

Razem klasy IV-VI zebrały ponad 177.000 nakrętek. W tej grupie wiekowej najwięcej nakrętek zebrały klasy:
Ve - 19.470
IV g - 18.236
VId - 16.808

Podziękowania należą się także klasie IVc, IVf, IVg, Va, Vc, Ve i VId ponieważ prawie wszystkie dzieci w tych klasach wzięły udział w konkursie na najlepszego zbieracza nakrętek plastikowych.

Ogółem w naszej szkole zebrano prawie 442.000 nakrętek.

KONKURS "ZAMIEŃ PUSZKI NA PIENI¡DZE"

I miejsce:Patryk Grzonkowski -72,1 kg
II miejsce: Nikodem Piechowski - 63 kg
III miejsce: Remigiusz Galikowski - 53 kg

Wyróżnienie: Gracjan Engler - 30, 3 kg

KONKURS NA NAJLEPSZEGO ZBIERACZA BATERII

I miejsce: Patryk Grzonkowski -1320 sztuk
II miejsce: Paweł Tuszkowski -730 sztuk
III miejsce: Dominik Wiśniewski - 570 sztuk
Wyróżnienie:
Mateusz Jagielski- 260 sztuk
Kornelia Kuczyńska - 221 sztuk
Paulina Popielas - 220 sztuk

Na zakończenie uroczyste spotkanie zakończyła grupa uczniów, pod opieką pani Beaty Karczyńskiej przedstawieniem pt. "ZDROWO ŻYĆ"

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W SADZENIU LASU

W dniu 13 kwietnia 2011r na terenie Leśnictwa Czersk odbyła się akcja "I Ty posadź swoje drzewko dla przyszłych pokoleń". Głównym celem tej akcji było przybliżenie problemów naszych lasów. Zaproszeni do udziału zostali uczniowie wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Z naszej szkoły wydelegowano dwóch uczniów z klasy VIE pod opieka pani Ewy Keister. Na początek wszystkich uczestników i zaproszonych gości przywitał nadleśniczy Ireneusz Bojanowski. Następnie w izbie przyrodniczo - leśnej przy Leśniczówce Czersk odbyła się krótka prelekcja na temat lasów - przedstawiono informacje o pracach odnowieniowych. W dalszej części po przewiezieniu do lasu odbyło się samodzielne sadzenie lasu przez wszystkich uczestników akcji. Na zakończenie, po ciężkiej pracy czekała na wszystkich niespodzianka w postaci ogniska, kiełbasek i słodkiego poczęstunku. Wszyscy wrócili zadowoleni, gdyż był to pożytecznie i miło spędzony czas.