Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 04 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 546 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Festyn - Dzień Dziecka

1 CZERWCA TO WYJ¡TKOWY DZIEŃ...

Dlaczego? Początek lata? Bliżej do wakacji? Może i tak, ale przede wszystkim jest to święto dzieci! Tych małych i tych nieco większych.
Właśnie ze względu na tę okazję tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole obfitowały w atrakcje. Uczniowie klas piątych rywalizowały w rozgrywkach sportowych. Ich koleżanki i koledzy z klas czwartych i drugich oglądali film "Małpy w kosmosie" a potem konkurowali w rozgrywkach wiedzy i konkursach plastycznych. Natomiast uczniowie klas szóstych wyszli w plener na Marsz Harcerski i tam zmagali się ze sobą w różnych konkurencjach. Ale się działo!!! Dopisało wszystko! Przepiękna pogoda, frekwencja, świetne poziomy cukru, bo nie zabrakło w tym dniu słodyczy i fantastyczne humory.

Nasze spotkanie upływało pod hasłem "Sport i zabawa to fajna sprawa".

Dla uczniów klas piątych atrakcje przygotowano na boisku Orlik. Nadszedł więc czas na wyścigi rzędów. Zawodnicy z wszystkich klas zmagali się z szarfą, skakanką, płotkiem lekkoatletycznym czy z kijem do unihokeja. Później odbyły się rozgrywki w Dwa ognie i Mini Turniej w piłce nożnej dla chłopców. W tej konkurencji wystąpiły same silne osobowości klasowe. Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie pięciu klas piątych wraz z wychowawcami. Po serii zabaw najlepsza okazała się klasa Va, II miejsce zajęła klasa V b, III miejsce przypadło klasie V e , IV miejsce wywalczyła klasa V d natomiast piąte miejsce przypadło klasie 5c. Następnie dziewczęta brały udział w rozgrywkach klasowych w " Dwa Ognie" i tu ponownie bezkonkurencyjna była klasa Va, następnie V c, V b, V d i V e. Turniej piłki nożnej wygrali chłopcy z klasy Va , zaraz za nimi uplasowała się klasa V c natomiast III pozycję zajęła klasa V b. Zatem mieliśmy ogromną ilość dyscyplin, uczniowie ubrani w koszulki z logo szkoły i sportowe spodenki oraz gwarny, radosny tłum zawodników i kibiców w osobach wychowawczyń. Pogoda również dorównywała naszemu entuzjazmowi - bezchmurne, klarowne niebo i piękne słońce. Organizacją i przeprowadzeniem zabaw zajęli się p. Jacek Wycinka oraz p. Ewa Pruszak .
(opr. E. Pruszak)

Tym razem, dość nietypowo, postanowiliśmy, aby uczniowie klas szóstych spróbowali harcerskiej przygody na trasie rajdu, a że czasu na jego przeprowadzenie było niewiele, okazał się on być mini - rajdem. Dla niewtajemniczonych zdradzę, że polega to na pokonaniu pewnej trasy według mapy, kompasu, czasem jeszcze innych wskazówek oraz zaliczeniu różnych zadań na punktach kontrolnych. A te mogą być różne, co zależy przede wszystkim od fantazji organizatorów, tak więc 8 WDH (Wielopoziomowa Drużyna Harcerska) "Głodne Skrótowce" miała pole do popisu. A że doświadczenia z kilku rajdów posiada, więc zadań było co niemiara. Trochę do pomyślenia, trochę do zagrania, zaśpiewania, pląsania, a i sprawności nie zabrakło. Można było postrzelać z wiatrówki, z procy (oj, jak dawno tego nie robiliśmy). Piłkarze nożni mogli pożonglować, siatkarze poodbijać, był tor przeszkód "na ślepaka", no i przeprawa po linie, co nieczęsto się zdarza. Do parku linowego jeszcze nam daleko, ale pożyjemy, zobaczymy ... A ten dziwny, jednokołowy rower! Oj! Śmiechu było co niemiara! Ciało żeśmy trochę zahartowali, wiec czas na umysł. No to trochę szachów, jakaś łamigłówka ... Czy to "T" da się w ogóle ułożyć? Dziwne! A te gwoździe!!! To przecież niemożliwe! A jednak ... można. I jeszcze zdjęcia pracowników szkoły. Jakie małe te puzzle. Ale dajemy radę! Więcej przedmiotów na tej macie nie mieliście? Tyle zapamiętać? Ufff! Jakoś poszło ...A tu tak gorąco ... Nareszcie meta! Ale było fajnie, wesoło. No i nauczyliśmy się trochę. Niektóre rzeczy widzieliśmy pierwszy raz w życiu. Fajnie przygotowali to harcerze. A może by tak się do nich dołączyć? Zachęcamy! Dyskoteka, a podczas niej wyniki rajdu. Bardzo wyrównane! Pięć patroli i wszystkie na podium!!! Patrol prowadzony przez p. Joannę Jażdżewską uzyskał 47 punktów i zajął miejsce III. Dwa patrole: klasa VI E - p. Justyny Namirowskiej i 6 F z p. Patrykiem Muchowskim na II miejscu z 50 punktami. A zwyciężyły "Jerzyki" p. Jerzego Polakiewicza i "Histerycy" p. Mirosława Talewskiego z wynikiem 52 punktów. Brawa dla wszystkich uczestników mini - rajdu i zapraszamy za rok! Pomysł już jest
(opr. M. Szmagliński)

Po skończonych rozgrywkach sportowych, biegu harcerskim i obejrzeniu filmu w kinie, uczniowie klas III-VI tanecznym krokiem udali się na hol II pietra, gdzie Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Można było potańczyć i poskakać przy najnowszych utworach, które królują na listach przebojów (Doda, Ke$ha, Lady Gaga, Rihanna) oraz poszaleć się przy znanych i lubianych "Kaczuchach". Dyskoteka trwała tylko półtorej godziny, więc każdy uczeń chciał się wytańczyć i pobawić w grupie przyjaciół. Na parkiecie królowały klasy IV g , VI e i VI f - dziewczyny przez cały czas trwania dyskoteki nie schodziły z parkietu.
(opr. M. Narloch)

Uczniowie, którzy byli zbyt zmęczeni, aby tańczyć na dyskotece skorzystali z innych atrakcji, które przygotowano dla nich w szkole. Dziewczęta, które lubią śpiewać udały się do sali nr 40, gdzie p. S. Babinska przy dźwiękach gitary uczyła radosnej piosenki ,,Pszczółka Maja". Po niecałej godzinie ćwiczeń, na scenie odbył się prawdziwy ,,show"- śpiew, taniec i zadowolenie z siebie. W bibliotece szkolnej można było spotkać grupę chłopców, którzy są fascynatami gier planszowych. Pan P. Muchowski jak zawsze ze spokojem tłumaczył zasady gry, a uczniowie pełni zaangażowania doskonale się bawili. Do sali 41 przyszli uczniowie, którzy po pełnym wrażeń poranku chcieli obejrzeć film, który przygotowała pani B. Rostankowska. A w świetlicy? Jak zwykle dużo chętnych uczniów do gry w piłkarzyki.
Wszyscy uczniowie byli szczęśliwi, uśmiechnięci, zadowoleni, że tak wspaniale mogli spędzić swój dzień. Widać było, jak rozpiera ich energia i radość. Myślę, że ta forma obchodów Dnia Dziecka sprawdziła się w stu procentach. Dzień Dziecka w szczególny sposób inspiruje nas do uczynienia radośniejszym życia naszych podopiecznych. Uśmiechnięte twarze dzieci są wspaniałą nagrodą za nasz wysiłek w zorganizowaniu różnych przyjemnych atrakcji. Czasami niewiele trzeba, aby stworzyć miłą atmosferę.
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80246168 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone