Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 24 lutego 2024 r. Brak aktualizacji strony od 537 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Akademia pożegnalna dyrektora i klas VI
W piątek 22 czerwca 2007 r o godz. 10:00 w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia podczas której wspólnie z zaproszonymi gośćmi pożegnaliśmy klasy VI naszej szkoły. Była to bardzo doniosła i wzruszająca uroczystość, podczas której nastąpiło podsumowanie całorocznej pracy dzieci. Uczniowie otrzymali nagrody, nie tylko za celujące oraz bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i udział w różnych olimpiadach, ale także za dodatkową prace na rzecz klasy i szkoły. Oprócz licznych nagród, jedną z najbardziej istotnych jest nagroda przyznawana co roku najlepszemu absolwentowi naszej szkoły. W tym roku najlepszym absolwentem został Filip Fierek uczeń klasy VIa. Na początku Akademii z pełną powagą został odśpiewany hymn Polski. Po tej chwili zadumania swoje przemówienie rozpoczął pan Dyrektor Szkoły Grzegorz Klauza, który wyraził podziw dla postawy uczniów przez ostatnie 10 miesięcy rzetelnej nauki i zainteresowania życiem szkolnym.. Podczas tej uroczystości Pan Dyrektor wręczył listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce. Następnie głos zabrała pani przewodnicząca Rady Rodziców Beata Czapiewska, która życzyła wszystkim wielu pięknych i radosnych chwil w nowej szkole czyli gimnazjum oraz udanych wakacji pełnych wspaniałych przygód, nauczycielom zdolnych uczniów i wiele radości w szkolnym życiu. Głoś zabrał również ksiądz proboszcz Henryk Kotlenga, który podziękował za zaproszenie na uroczystość. W swoich słowach wyraził on podziw dla naszej szkoły - bardzo mu się u nas podoba. Głos także zabrały inne zaproszone osoby ( przewodniczący Rady Rodziców - Hieronim Kucharski, były dyrektor szkoły p Gerard Szopiński, dyrektor przedszkola nr2 Elżbieta Sokołowska oraz Sławomir Sikora ) wszystkie te osoby skierowały wiele ciepłych słów pod adresem odchodzącego na emeryturę dyrektora. Następnie odbyła się część artystyczna pod hasłem "Ważne są tylko te dni..." Program artystyczny wyreżyserowany został przez p. Ewę Pruszak. Wszyscy widzowie byli zachwyceni występem i nie jednej osobie poleciały przy tym łezki, zwłaszcza w momencie śpiewania Psalmów P. Rubika. Należy również dodać, że cała akademia odbywała się na tle pięknej scenografii przedstawiającej naszą szkołę, którą na płótnie długości 20 metrów namalowała p. Barbara Jażdżewska.
Dzień 22 czerwca 2007 roku był wyjątkowym nie tylko ze względu na pożegnanie naszych absolwentów, to także dzień kiedy żegnaliśmy się z panem Grzegorzem Klauzą. To rozstanie z pracodawcą, gospodarzem szkoły, lecz przede wszystkim życzliwym i wyrozumiałym przyjacielem oddanym nie tylko obowiązkom kierowania, nadzorowania, ale przejętym troską o sprawy wszystkich i każdego z osobna. Troska ta, podobnie jak kierownicze obowiązki są udziałem pana Klauzy od dawna. Od roku 1997 przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora szkoły. Pełnienie funkcji dyrektora, to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi, które to cechy nasz dyrektor posiadał. Przez lata pełnienia swych obowiązków współpracował ze Strukturami Samorządowymi, parafią, komendą policji i strażą pożarną, Związkiem Emerytów i Rencistów, Związkiem Zawodowym "Solidarność" ,Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną.
Jako gospodarz szkoły wniósł nieoceniony wkład w szereg inwestycji wymagających wielu starań, zarówno w zakresie zapewnienia środków jak i sprawnego przeprowadzenia prac remontowo- budowlanych:
- modernizacja sanitariatów
- wymiana nawierzchni boiska
- parking szkolny
- wymiana oświetlenia w całej szkole
- wymiana okien
- ocieplenie i modernizacja budynku szkolnego
- stworzenie dwóch pracowni komputerowych
- urządzenie pokoju nauczycielskiego
- renowacja podłogi na sali gimnastycznej i wiele innych
Zawsze dbał o wyposażenie klas w potrzebny sprzęt, biblioteki w odpowiednie zbiory Dzięki jego inicjatywie został skomputeryzowany księgozbiór, czytelnia przystosowana do użytku jako Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Jest nie tylko świetnym menadżerem, odpowiedzialnym gospodarzem, ale również wyrozumiałym przewodnikiem, który wymaga od innych nie więcej niż od siebie. Z niezwykłą cierpliwością potrafi motywować do podejmowania - niekiedy wydawałoby się niemożliwych do wykonania działań. Wspierał nas w dążeniu do podwyższania kwalifikacji zawodowych, zachęcał do podejmowania nowych, twórczych zadań . To wszystko dzięki doskonałej znajomości każdego z nas, naszych umiejętności i możliwości. Jego otwartość, życzliwość, zdolność słuchania, podkreślanie zawsze tego, co dobre w nas i naszych działaniach pomogły tworzyć dobrą atmosferę, wzmacniały, budowały mocny fundament wiary ,że jesteśmy rozumiani i doceniani. Był dyrektorem w którego obecności grono nauczycielskie oraz uczniowie czują się pewnie i bezpiecznie. Dyrektorem, który ma właściwe poczucie wartości, potrafi realizować ich wzorce przejęte przez społeczeństwo, przekazane przez tradycję kulturę, dyrektorem, który nie boi się świadczyć swoją postawą o realizowanych wartościach, otwarcie wypowiada swoje zdanie ,szanując prawo człowieka do innego zdania. Sytuacje problemowe - jakich w życiu szkoły przecież nie brakuje potrafił z wielkim opanowaniem i roztropnością rozwiązywać. Jego ogromna pracowitość, stawianie sobie wysokich wymagań - inspirowało. Było i jest dla nas przykładem sposobu jak kształtować silna wolę dążenia do celu, umiejętności motywowania siebie i innych, jak współdziałać i właściwie decydować. Nie sposób powiedzieć wszystkiego, choć ja w imieniu swoim, grona pedagogicznego, naszych uczniów i pracowników obsługi, chcę za wszystko podziękować:
Za lata dobrej owocnej współpracy, postawę godną naśladowania i serce włożone w każdy czyn na rzecz uczniów, nauczycieli i szkoły
Dziękujemy !
Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak


urywki z akademii w postaci krótkiego filmiku
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
8 dn. 22.06.2007
Piękna i wzruszająca uroczystość. Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla autorów i wykonawców.
170 dn. 22.06.2007
ta akademia była wzruszajaca, sczególnie w tym momencie jak każdy sobie uśwaidomił że nie bęzie już chodził do tej szkoły !!
170 dn. 22.06.2007
pozdrowienia dla wszystkicrwszoklasistów którzy mają szczęście bo zostają jescze 5 lat w tej szkole !!
171 dn. 22.06.2007
Mi też jest szkoda odchodzić z tej szkoły akademia była super a najładniej śpiewała Natalia B. i Agata B. Gratulacje dziewczyny
85 dn. 24.06.2007
Świetne opracowanie, zdjęcia i filmik. Ogólnie super ta Akademia wyszła. Gratulacje dla wszystkich szostoklasistow ktorzy ukonczyli 6ste klasy z wyroznieniem. Nie przejmujcie sie ze idziecie do gimnazjum. No napewno podstawowka jest lepsza ale w gimnazjum nie bedzie tak zle... Pzdro i powodzenia w gimnazjum.
135 dn. 26.06.2007
Dziś podzienkuje nauczycielom : Dziękuje: 1.Pani Ewie Pruszak za to że zawsze poświęcała mnóstwo prywatnego czasu na zorganizowanie imprez i że zawsze strała rozmawiać z nami jak nasza Przyjaciółka. 2.Pani Bożenie Spicy za to że zawsze wierzyła w nas i że interesowała się naszym nauczaniem. 3.Panu Tomaszowi "Kędzior" Kędzierskiemu za to że zawsze wspierał nas na duchu i że potrafi mieć poczucie humoru. 4.Panu Waldemarowi Pestce za to żę wychowywał nas przez 3 lata. 5.Panu Kazimierowi "Kazik" Koseckiemu za to że prowadzi stronkę, i za to że on też ma poczucie humoru. 6.Wszystkim nauczycielom którzy uczyli 6a za to że nauczyli nas jak: -pisać Pani Mrozińska -liczyć Pani Klaman i pan Polakiewicz -historii pan Bystryk i pani Jabbłonecka -religii pani Babińska -muzykii pan Borysiuk -technikii pan Czerwionka DZIĘKUJE ZA LEKCJE ŻEGLARSTWA KTÓRA NAUCZYŁA MNIE WYTRWAŁOŚCI PANU KDZIĘRSKIEMU I PANU PESTCE ŻEGNAJ SZKOŁO NR. 1
144 dn. 30.06.2007
Fajnie to wyszło
189 dn. 29.09.2007
no nawet nawet
209 dn. 20.12.2007
spoko
218 dn. 07.03.2008
piękna
247 dn. 23.03.2008
fajnie teraz mnie to czeka mam nadzieje ze bedzie tak pieknie jak wy macie
257 dn. 23.04.2008
spoko pięknie
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Świetny! 0% [Brak ocen]
Bardzo dobry 75% [3 Głosów]
Dobry 25% [1 Głos]
Średni 0% [Brak ocen]
Słaby... 0% [Brak ocen]
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80142028 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone