Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. Do WAKACJI jeszcze 207 dni.    
SU
Samorząd Uczniowski
Opiekun
Anna Leszczyńska

» Władze SU
» Plan pracy SU
» Działalność SU

Wyszukiwarka działu:

Praca w szkolnym radiowęźle
W marcu i kwietniu członkowie SU mieli możliwość pracy w szkolnym radiowęźle. Uczennice klasy IVa : Emilia Błocińska i Michalina Szydełko przygotowywały audycje muzyczne połączone z wywiadami z nauczycielami i uczniami na temat fascynacji muzycznych. Oprócz tych audycji nadawane były też informacje z życia szkoły. Ogłaszaliśmy konkursy, np. konkurs na hymn szkoły, konkurs na Miss SP 1.
Kiermasz podręczników szkolnych
W dniach 16 i 17 czerwca członkowie Samorządu Uczniowskiego pomagali w organizacji kiermaszu podręczników szkolnych dla klas IV – VI. W kiermaszu uczestniczyli uczniowie klas III – VI, chętnie korzystając z możliwości zakupienia bądź sprzedaży podręczników.
Dzień Dziecka
2 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Odbył się festyn sportowo – rekreacyjny, złożony z wielu atrakcji. Samorząd Uczniowski uczestniczył w organizacji tradycyjnej dyskoteki, jak zwykle z udziałem p.Kazimierza Koseckiego oraz uczniów ze szkolnego radiowęzła. Członkowie SU brali także udział w skeczach wystawianych w Szkolnym Kabaretonie.
Dyskoteka z okazji Dnia Kobiet i wybory Miss SP 1
17 kwietnia 2008 r. odbyła się kolejna dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W jej organizację włączył się także p.Kazimierz Kosecki z efektami świetlnymi oraz uczniowie z radiowęzła. Podczas tej dyskoteki nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonego wcześniej konkursu na Miss Szkoły. Uczennice, nominowane wcześniej przez swoich kolegów, uczestniczyły w grach i zabawach oraz odpowiadały na podchwytliwe pytania członków komisji. Ostatecznie zwyciężyła Wiktoria Pyżewicz z klasy Va. Drugie miejsce zajęła Emilia Błocińska z klasy IVa a trzecie Martyna Wałdoch z klasy VId.
Prima Aprilis w naszej szkole
1 kwietnia członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili przejąć rolę nauczycieli i poprowadzić w swojej klasie jedną, wybraną przez siebie lekcję. Nauczyciele, uprzedzeni oczywiście wcześniej, pełnili w tym czasie rolę opiekunów. Uczniowie najczęściej wybierali prowadzenie języka polskiego oraz przyrody. Tematy były przeważnie humorystyczne, chociaż niektórzy podeszli do prowadzenia lekcji bardzo poważnie, często odpytując koleżanki i kolegów. Zdarzały się też kartkówki. Po tych doświadczeniach uczniowie niejednokrotnie zrozumieli trud pracy nauczycieli i wychowawców.
Konkurs na skomponowanie hymnu szkoły
11 lutego 2008 r. rozpoczął się w naszej szkole konkurs na skomponowanie hymnu szkoły. Ogłoszono go na wniosek Dyrekcji Szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego, który konkurs taki miał ujęty w planie pracy. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 klas : IVa, która przygotowała dwa utwory oraz klasy IVf, IVg, VB, VId i VIe, które przygotowały po jednym utworze. Rozstrzygnięciem konkursu był minifestiwal, który odbył się 29 kwietnia 2008 r. Wszystkie utwory oceniała komisja w 10 – osobowym składzie, złożonym z Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, przedstawiciela Rady Rodziców w osobie p.Marii Korda oraz członków Samorządu Uczniowskiego. Ostatecznie zwyciężyła propozycja klasy IVa „Wiwat, wiwat nasza szkoło”, autorstwa p.Ewy Pruszak i p.Roberta Szydełko. Utwór ten został hymnem naszej szkoły a kl.IVa otrzymała nagrodę pieniężną. Ponadto wyróżniono klasę VId.
Poczta Walentynkowa
W dniach 12 – 14 lutego członkowie Samorządu Uczniowskiego zaangażowali się w pracy związanej z organizacją Poczty Walentynkowej. 12 lutego informowali oni uczniów wszystkich klas o możliwości skorzystania z usług poczty oraz instruowali, jak pisać i adresować przesyłki walentynkowe. 13 lutego uczniowie przekazywali wyznaczonym osobom wykonane i zaadresowane przesyłki, które następnego dnia – 14 lutego, czyli w Walentynki za pośrednictwem „listonoszy walentynkowych”, w role których wcielili się także członkowie SU, dotarły do właściwych adresatów.
Dyskoteka karnawałowa z balem przebierańców
W pierwszym tygodniu po feriach zimowych, 31 stycznia 2008 r. SU zorganizował kolejną dyskotekę, która połączona została z balem przebierańców. Jego organizacją zajęła się p.Barbara Ringwelska, która pełni funkcję opiekuna grupy wiekowej klas IV – VI. Udział w organizacji dyskoteki miał także p.Kazimierz Kosecki, który zadbał o dymy i efekty świetlne. W konkursie na najlepsze przebranie wyróżniono sześć najlepiej wykonanych strojów. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Na wniosek przewodniczącego SU Mateusza Lemańczyka oraz za zgodą innych członków część dochodu z dyskoteki ( 60 złotych ) została przeznaczona na zakup nagród za szkolne zawody w tenisie stołowym.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Dnia 13 stycznia 2008 r. w całej Polsce odbywał się 16 już finał akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z naszej szkoły w akcji uczestniczyło 12 uczniów – wolontariuszy, którzy tego dnia od wczesnych godzin rannych aż do popołudniowych zbierali pieniądze w centrum Czerska. Nasi uczniowie – wolontariusze to : Robert Magdziarek, Agata Sprenga, Wiktoria Pyżewicz, Paulina Sturmowska, Weronika Jakubowska, Sandra Peplińska, Małgorzata Gliszczyńska, Paulina Cherek, Ilona Chełminiak, Klaudia Bobińska, Natalia Czapiewska, Aleksandra Jażdżewska.
Andrzejki z wieczorem wróżb
29 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową z wieczorem wróżb. W organizację dyskoteki włączył się także p.Kazimierz Kosecki – nauczyciel informatyki, który zadbał o efekty świetlne oraz dymy. Prawie wszyscy członkowie SU brali udział w organizacji wróżb andrzejkowych, przygotowali odpowiedni wystrój klasy, własne przebranie oraz prowadzili szereg wróżb : lanie wosku, wróżby z kuli, kart, szpilek, wróżby z kartkami i inne. Nowością na tej zabawie była promocja w postaci darmowego wstępu dla tych, którzy rozpoznali siebie na zdjęciach z poprzedniej dyskoteki odbywającej się w dniu Święta Szkoły. O prowadzenie tej dyskoteki poproszono tym razem uczniów ze szkolnego radiowęzła.
Góra grosza
W okresie od 15 do 26 października w naszej szkole odbywała się coroczna akcja charytatywna „Góra grosza”. Nad jej przebiegiem czuwała komisja szkolna w składzie : Marian Szmagliński – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie Ilona Chełminiak, Agnieszka Peplinska, Agata Sprenga, Stopa Magdalena i Mateusz Cisewski. W tym okresie członkowie SU kilkakrotnie zbierali pieniądze w poszczególnych klasach. W zbiórce uczestniczyli także członkowie LOP – u pod opieką p.Eweliny Bąk oraz „Klubu Wiewiórka” z klas I – III pod opieką p.Barbary Sobczak. W sumie uzbierano kwotę 77 złotych 48 groszy. Dokładne dane znajdują się w protokole zbiórki.
Święto Szkoły
25 października 2007 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wśród licznych konkursów, turniejów sportowych i innych imprez odbyła się także dyskoteka, zorganizowana przez sekcję kulturalną oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego. O prowadzenie tej dyskoteki poproszono byłego ucznia naszej szkoły Oskara Ossowskiego.
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
73766166 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone