Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. Brak aktualizacji strony od 602 dni.    
Sport
» Wieści sportowe
» Polubić w-f
» Na basenie
» Kalkulator BMI
» ZDROWIE
» Opracowania

Archiwum
ZAWODY - biegi
» Szkolne
» Gminne
» Powiatowe
» Wojewódzkie

Mistrzostwa szkoły
» Koszykówka
» Wyniki
 SPORT w SP1

W zdrowym ciele zdrowy duch

MENU: DEKALOG ZDROWIA | DLA DOCIEKLIWYCH | DESIDERATA | ALFABET RUCHOWY | GIMNASTYKA MÓZGU | KILKA RAD NA CODZIEŃ | ILE POTRZEBUJESZ RUCHU? | GDY ŁUPIE W KRZYŻU | CZAS WOLNY | ZDROWY STYL ŻYCIA


GDY ŁUPIE W KRZYŻU

Napięcie mięśni grzbietu? Te ćwiczenia rozciągające przynoszą ulgę przy bólach w dolnej części grzbietu, a także znoszą napięcie mięśni górnej części grzbietu, obręczy barkowej i szyi. Ćwicz około 4 minut. Najlepszy efekt uzyskuje się wykonując je tuż przed pójściem spać. Rozciągaj mięśnie tak, aby nie poczuć bólu.

30 sekund Ugnij kolana łącząc stopy podeszwami. W tej pozycji, dzięki sile grawitacji, rozciągają cie pachwiny.

15 sekund każda noga (4-5 cykli wdech-wydech, pogłębiaj rozciąganie na wydechu). Przyciągnij nogę w kierunku klatki piersiowej. Druga noga powinna leżeć na podłodze.

2 razy po 8 sekund W tej pozycji ściągnij barki razem, aż do odczucia napięcia mięśni grzbietu, klatka piersiowa powinna unieść się w górę.
2 razy po 10 sekund Wciśnij część dolną grzbietu
3 razy po 5 sekund Teraz kark i szyja. Ciągnąc ramiona w przód przesuwaj powoli głowę do przodu, aż poczujesz nieznaczne napięcie z tyłu szyi. Wytrzymaj 5-10 sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej. powtórz ćwiczenie 3-4 razy.
30 sekund w każdą stronę Załóż nogę na nogę. Pociągnij górną nogą w kirunku podłogi, aż poczujesz rozciągnięcie wzdłuż zewnętrznej strony biodra i dołu pleców. Łopatki , głowa i ramiona przylegają do padłogi. Nie dąż do dotknięcia podłogi kolanem za wszelką cenę - pamiętaj o swoich możliwościach.
20 sekund (5-6 cykli wdech-wydech, pogłębiaj rozciąganie na wydechu). Przyciągnij obie nogi do klatki piersiowej, tył głowy trzymaj na podłodze.
2 razy po 5 sekund Wyciągnij ramiona za głowę i staraj się rozciągnąć tak daleko jak możesz najdalej, sięgając stopami i ramionami w przeciwnych kierunkach. Ćwiczenie rozciąga mięśnie międzyżebrowe, brzucha, grzbietu, ramion i nóg.
20 sekund każda noga (5-6 cykli wdech-wydech, pogłębiaj rozciąganie na wydechu). Łeżąc na plecach ugnij jedno kolano pod kątem prostym. Przeciwną ręką pociągnij zgiętą nogę w bok i w górę ponad drugą nogą. Skręć głowę w kierunku wyprostowanej ręki. Ręka oparta ponad kolanem na ugiętej nodze przyciska ją w kierunku podłogi , aż do poczucia rozciągnięcia mięśni części dolnej grzbietu i bocznych uda. Oba barki powinny przylegać do podłogi.

25 sekund (6 -7 cykli wdech-wydech, pogłębiaj rozciąganie na wydechu). Przyciągnij obie nogi do klatki piersiowej wraz z głową
Serię ćwiczeń rozciągających mięśnie grzbietu możesz zakończyć leżeniem w pozycji skulonej. Połóż się na boku podciągając kolana w przód, a głowę oprzyj na rękach. Rozluźnij się

Naucz się słuchać własnego ciała. Jeżeli napięcie wzrasta lub czujesz ból, Twoje ciało próbuje Ci powiedzieć, że dzieje się coś złego. Zmniejsz wtedy lekko rozciągnięcie, aż poczujesz się dobrze.

Ćwiczenia rozciągające wykonuj tyle razy , ile chcesz. Do zredukowania napięcia wystarcza zazwyczaj trzykrotne powtórzenie. Dzięki tym ćwiczeniom rozluźnisz kręgosłup i całe ciało, pomogą Ci szybko zmniejszyć ogólne napięcie mięśni. Ćwicz wieczorem aby się odprężyć.

Wiecej informacji uzyskasz w książce Boba Andersona "Stretching czyli ćwiczenia rozciągające" Zakład Narodowy imienia Ossolińskich - Wydawnictwo, Wrocław 1997
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80783510 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone